Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Glajzu pribrzdila choroba, no opäť už šliape do pedálov

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Poprad Stáva sa už tradíciou, že slovenskému cyklokrosu vládne "obojživelník" Róbert Glajza, ktorý v lete jazdí pre zmenu na ceste. Popradský

odchovanec momentálne oblieka dres najlepšieho slovenského tímu ŽP Podbrezová spoločne s Pavlom Medveďom a Štefanom Gajdoščíkom. Na domácich tratiach sa mu darí podľa očakávania a po piatich kolách Slovenského pohára je v priebežnom poradí zatiaľ na vedúcej priečke pred oddielovým kolegom Medveďom. Začiatkom tohto mesiaca sa Glajza predstavil na pretekoch druhej kategórie svetovej klasifikácie UCI vo švajčiarskom Hittnau. V silnej konkurencii sa nestratil a skončil na ôsmom mieste, čím si pripísal päť bodov do klasifikácie UCI. Jeho výkon na rozmočenom a blatiskom okruhu vyzdvihol aj tréner František Sitora, keď povedal, že iný by v takej situácii na štart ani nenastúpil. "Pred podujatím som sa necítil najlepšie, bral som antibiotiká a jazda v nepriaznivom počasí mi odoberala veľa síl. Za danej situácie je konečné umiestnenie uspokojivé," prezradil R. Glajza, ktorého sme včera zastihli tesne po tréningu. "Po chorobe sa už zotavujem a začínam postupne svoje telo viac zaťažovať, pretože na budúci týždeň sa chcem zúčastniť na úvodnom kole svetového pohára vo Frankfurte."

Akousi generálkou na toto podujatie by malo byť podľa jeho slov víkendové podujatie Slovenského pohára, ktorého ďalšie dve kolá sa uskutočnia v Kláštore pod Znievom. Domácim tratiam dominuje a svoje postavenie by chcel potvrdiť aj teraz. Pri Glajzovej neúčasti si prvenstvo vyjazdil v predchádzajúcom kole jeho oddielový kolega Pavol Medveď. "Rád by som vyhral, avšak s rovnakým cieľom nastúpia aj moji súperi. Do poradia na čelných priečkach iste budú chcieť prehovoriť obaja moji kolegovia z družstva - Medveď i Gajdoščík, no v dobrej forme jazdí aj Hecl. Na trati si teda musím dávať pozor na súperov, no mojim hlavným cieľom je dobre sa rozjazdiť pred podujatím svetového pohára vo Frankfurte, kde by som chcel skončiť na bodovanom mieste," prezradil R. Glajza.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.