Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Glajza v Miláne i Meilene zbieral cenné body

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Podbrezová V prvom kole svetového pohára vo Frankfurte nad Mohanom sa slovenských cyklokrosárom príliš nedarilo, keď skončili až vo štvrtej desiatke

výsledkovej listiny, avšak na podujatiach druhej kategórie UCI v Taliansku a Švajčiarsku už Glajza zbieral cenné body do rebríčka UCI. "Pred víkendovými pretekmi som sa trocha obával o moju výkonnosť, ale po oboch podujatiach som spokojný, že sa mi podarilo bodovať," hovorí R. Glajza. V dobrej konkurencii som sa nestratil, čo potvrdil umiestnením v prvej desiatke. Týmito výsledkami sa čiastočne rehabilitoval za nevydarenú premiéru vo Svetovom pohári. V Miláne skončil na deviatom mieste, keď prvenstvo si vyjazdil domáci 36-ročný veterán Daniele Pantani. "Už tradične sú v Taliansku rýchle trate a inak tomu nebolo ani teraz. Od začiatku sa vpredu vytvorila asi desaťčlenná skupina prevažne domácich jazdcov. Spočiatku bol povrch tvrdý, no postupne sa vytvorilo jemné blato a trať bola zradná. Mal som celkom dobrý štart a držal som sa medzi najlepšími, avšak asi v polovici pretekov som z prvej desiatky vypadol. Dosť síl ma stalo, aby som sa do nej vrátil. Do posledného okruhu som bol v skupinke jazdcov medzi piatym a ôsmim miestom. Škoda, že v závere mi došli sily a skončil som na deviatom mieste. Moje obavy sa nakoniec rozplynuli a s umiestnením som spokojný," povedal k milánskemu vystúpeniu R. Glajza. Len o dve miesta za ním skončil Metlička a do cieľom prešli aj Medveď a Hecl.

Kvarteto slovenských cyklokrosárov po krátkom odpočinku čakali vo Švajčiarskom Meilene ďalšie podujatie druhej kategórie UCI. Podobe ako v Miláne aj tu bol z našich reprezentantov najrýchlejší Popradčan Róbert Glajza jazdiaci v drese ŽP Podbrezová. "V Meilene bolo konkurencia o máličko silnejšia, a jazdilo sa mi celkom dobre. Blatistá trať mi celkom vyhovovala a som rád, že som skončil v prvej desiatke," povedal R. Glajza. Prvenstvo si vyjazdil Čech Pospíšil a R. Glajza skončil na ôsmom mieste a do klasifikácie UCI si pripísal 5 bodov. V priebežnom hodnotení sezóny, ktoré vydalo UCI pred desiatimi dňami je najlepším slovenským cyklokrosárom R. Glajza na 42. mieste. Momentálne jeho postavenie sa môže zmeniť, pred druhým kolom Svetového pohára v Belgicku zmeniť smerom hore alebo dole. Počas posledných dní sa uskutočnilo niekoľko podujatí, na ktorých viacerí jazdci bodovali podobne ako Glajza, no tieto body sa ešte nepremietli do priebežného hodnotenia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.