Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Glajza je s generálkou spokojný, no mysľou je už vo Frankfurte

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Poprad Teplé počasie bolo počas víkendu až príliš vľúdne k cyklokrosárom, ktorí sú zvyknutí jazdiť na ťažkých a náročných tratiach za chladného

počasia. Jazdilo sa príjemného počasia na suchej a tvrdej trati, ktorá nebola až tak rýchla a vyhovovala skôr technickejším jazdcom. V siedmom a ôsmom kole Slovenského pohára, ktoré sa uskutočnili v Kláštore pod Znievom dominoval niekoľko násobný majster Slovenska Róbert Glajza (na snímke) zo ŽP Podbrezová. V Kláštore pod Znievom sa okrem domácich cyklokrosárov predstavili aj jazdci z Poľska a Česka. V priebežnom poradí Slovenského pohára je na prvom mieste dvojica pretekárov z Podbrezovej Pavol Medveď, ktorý nazbieral 96 bodov, o dvanásť menej ma druhý R. Glajza. Pred víkendovým podujatím prezradil, že po chorobe sa necíti najlepšie, no na okruhu 2200 m dominoval počas oboch dní. Na suchej a tvrdej trati sa snažil jazdiť stále vo vedúcej skupinke, aby mohol využiť svoje skúsenosti a bojovať o celkové prvé miesto.

"Účasť pretekárov zo zahraničia zvýšila domácu konkurenciu a som rád, že sa mi podarilo vyhrať. S výkonom i výsledkom som spokojný," povedal R. Glajza. Predsa len jeho výkon poznačila predchádzajúca choroba, keď nemohol jazdiť v optimálnej pohode. "Pomaly sa dostávam do zabehaných koľají. V prvý deň som nevedel odhadnúť silu zahraničných pretekárov. Celkom dobre jazdil Poliak Adamus a v sobotu ma trocha aj prekvapil. Očakával som, že svoje povedia aj naši jazdci a budú sa snažiť bojovať o prvú priečku. Hecl jazdil v druhý deň viac ako polovici pretekov v čelnej skupinke, no potom zaostal a nakoniec skončil štvrtý," povedal R. Glajza. Na trati, ktorá je situovaná v miernom kopci sa mu jazdilo dobre, nebol rýchla, ale skôr vyhovovala silovým typom pretekárov. "Podobne ako iné podujatia aj tieto ma stáli dostatok síl, avšak po chorobe som to mal dosť ťažké. Zatiaľ to nie je podľa mojich predstáv a potrebujem dohnať zameškané v tréningu," hovorí R. Glajza. Aj preto sa nesnažil od začiatku prebojovať na prvú priečku a pokúsiť sa zvíťaziť systémom štart- - cieľ. "Na takýto spôsob jazdy som sa ešte necítil. Mojím cieľom bolo otestovať svoje schopnosti pred blížiacim sa podujatím svetového pohára, ktoré sa uskutoční v závere tohto týždňa vo Frankfurte. S generálkou som spokojný, pričom tento týždeň musím ešte dohnať zameškané," prezradil R. Glajza.

V piatok spoločne s Metličkom a trénerom Františkom Sitorom sa vydajú do Frankfurtu, kde sa stretne silná konkurencia na prvom podujatí Svetového pohára. "V tejto chvíli neviem odhadnúť naše šance, avšak obaja chceme získať body do klasifikácie UCI. Očakávam, že vo Frankfurte sa zídu všetci najlepší pretekári a v nabitej konkurencii to nebude ľahké. Tieto preteky budú pre ma malou neznámou, no vopred sa nevzdávam a chcem zabojovať o body do UCI," naznačil z víkendových plánov niekoľko násobný majster Slovenska R. Glajza.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.