Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

GK Bankov si trúfa ligové kolo na Aničke vyhrať

Družstvo GK Bankov. Dráhoví golfisti Košíc. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 20. máj 2009 o 22:00

Dráhoví golfisti už majú za sebou prvé jarné kolo. V prvej lige družstiev sa zatiaľ konali štyri kolá, v tomto roku sa zatiaľ hralo len v Trnave. Tím GK Bankov Košice v slovenskom Ríme dieru do sveta nespravil, skončil na piatej priečke, no počas najbližš

ieho víkendu si na ihrisku Classicu na Aničke trúfa na oveľa viac.

KOŠICE. V prvej lige družstiev v dráhovom golfe účinkuje poltucet tímov. Medzi nimi aj jediný zástupca z východu - Golf klub Bankov Košice. Po jesenných troch kolách patrilo Košičanom v tabuľke piate miesto. A nič na tom nezmenil ani štart v Trnave.

Tri body za tretím

"Bolo to také zahrievacie kolo. Skončili sme na piatej priečke, pričom na triu stratili len tri body," konštatoval predseda GK Bankov Pavol Vrchovinský.

V kádri Košíc figurujú traja nádejní juniori Oliver Kažimír, Lukáš Barylík a Daniel Kravianský. Za Bankov ďalej hrajú Julián Klein, Štefan Eiben, Ivan Tkáč a Pavol Vrchovinský. V Trnave, kde sa z víťazstva tešili domáci, na druhom mieste skončila Bratislava a tretia Prievidza, nastúpila pätica: Kažimír, Barylík, Kravianský, Klein, Eiben, náhradníkom bol Vrchovinský.

Doma si veria

Boj o prvoligové body pokračuje už túto sobotu a nedeľu v Košiciach. Na ihrisku Classicu na Aničke sa predstaví kompletná slovenská špička. A hráči Bankova chcú vyťažiť maximum zo znalosti dráh. "Domáce prostredie je výhodou. My nemáme vlastné ihrisko, pripravujeme sa na Aničke. V lige sa hrá na betóne iba u nás. Verím, že z toho dokážeme vyťažiť maximum. Chceme toto kolo vyhrať. Uvidíme, ako to potiahnu naši juniori. Lebo to sú dnes naše koníky. Sú už na istej úrovni, takže veľa od nich závisí. No a keďže sa hrá v Košiciach, nastúpiť by mali aj ďalší talentovaní hráči, juniori, ktorí ešte len začínajú. Teraz budú mať možnosť oťukať sa," povedal nám Pavol Vrchovinský.

Bankov by si mohol po víkende v tabuľke bodovo polepšiť. Najvyššie ambície sa ho však netýkajú. "Pred troma rokmi sme boli v lige tretí. No ťažko sa dosahujú výborné výkony v podmienkach, v akých fungujeme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.