Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

GIRALTOVCE DOMA ZATIAĽ BEZ STRATY

Sportnet|Publikované 15. sep 2008 o 22:00

MFK Slovan Giraltovce nechcel, aby sa proti FK Topoľany opakoval scenár z pohárového vystúpenia proti Kežmarku. Hoci diváci gólové hody nevideli,

nudiť sa určite nemohli a keď L. Vojta poslal v 42. min. loptu hlavou nekompromisne pod brvno, mohli sa tešiť aj z ďalších troch bodov.

GIRALTOVCE. V stretnutí medzi MFK Slovan Giraltovce a FK Topoľany predviedli strelci na oboch stranách pestrú škálu nepremenených príležitostí. Viackrát sa museli zákrokmi predviesť aj brankári P. Štefaník a P. Komenda, no častejšie sa mohli spoľahnúť na vychýlenú mušku strelcov.

Nedáš - nedostaneš

Giraltovce už podobný duel tento týždeň odohrali, keď v stredu v regionálnom kole Slovenského pohára hostili doma Kežmarok a po bezgólovej remíze podľahli súperovi na pokutové kopy. V prvom polčase to vyzeralo na podobný scenár, pretože príležitosti M. Digoňa, či P. Uhrína sa pýtali do siete ako ryba do vody. Domáce naťahovanie s koncovkou ukončil až v 42. min. stredopoliar Lukáš Vojta, ktorý po rohovom kope D. Harčarika nedal P. Komendovi najmenšiu šancu zasiahnuť. "D. Harčarik dobre kopol rohový kop. Podarilo sa mi predskočiť brániaceho protihráča a hlavou som poslal loptu do siete," opísal nám rozhodujúci moment s jednoduchosťou v hlase L. Vojta a k trápeniu v koncovke dodal: "Pravdou je, že naším problémom nie je vypracovať si šance, ale premieňať ich. Aj v pohári s Kežmarkom sme mali minimálne osem gólových príležitostí, no súperovho brankára sme neprekonali ani raz. Musíme byť trpezliví a ďalej poctivo pracovať na tréningu."

Vrabec v hrsti

Giraltovce sa v novej sezóne predstavili na svojej pôde štyrikrát a v doterajšom priebehu nestratili doma ani bod. Topoľany sa chceli proti zverencom trénera Ľubomíra Puháka odraziť k sérii lepších výsledkov a ak by domáci ešte dlhšie pokúšali priazeň šťasteny, nemuseli domov cestovať s prázdnymi rukami. P. Geroč, M. Kandala, B. Petro alebo M. Smolák však zapadli do skladačky stretnutia aj preto, lebo P. Štefaník opäť potvrdil svoje vysoké kvality. MFK Slovan vyhral posledné tri stretnutia najtesnejším rozdielom skóre, no deväť bodov do tabuľky má rovnakú cenu ako keby sa k nim prepracovali cez gólové hody. Jednoduchšie napísané lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. "Proti Topoľanom to bol ťažký zápas a preto som rád, že sme ho zvládli s víťazným koncom. Výsledkovo sa nám zatiaľ darí viac doma, ale verím, že v najbližšom kole v Krásnej našu nepriaznivú sériu na ihriskách súperov prelomíme," zaprial si L. Vojta, ktorý si okrem gólu pripísal na konto ešte ďalších päť streleckých pokusov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.