Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Giraltovce chcú doma naplno bodovať

Tréner Sniny. Pavol Diňa (vpravo) verí, že aspoň jeden gól jeho tím strelí. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. aug 2009 o 22:00

Po dnešnom stretnutí sa skompletizuje tabuľka najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, ktorej doteraz dominuje celok Krásnej, ktorý sa s deviatimi bodmi usadil na čele peletónu. Všetko však môže byť iné po skončení dohrávaného zápasu 2. kola medzi Giralto

vcami a Sninou, ktorý má výkop dnes o 17.00 h.

GIRALTOVCE. Za lídrom je pätica celkov, ktorá má dvojbodovú stratu, a medzi nimi je aj nováčik spod Sninského kameňa, ktorý si zatiaľ počína veľmi úspešne. Po troch kolách má na svojom konte sedem bodov za dve víťazstvá a jednu remízu vonku. V prípade víťazstva sa môže dostať na čelo tabuľky, v prípade prehry ich bodovo dostihne práve giraltovský Slovan.

Nováčik bez prehry

Odhodlanie neopúšťa celok Sniny, ktorý sa po dlhých trinástich rokoch vrátil na tretej ligy a úvod jesennej časti ho zastihol vo veľmi dobrej hernej pohode. Dôkazom sú nielen výsledky v lige, ale aj postup v Slovenskom pohári cez druholigové Lipany. V ďalšom kole ich čaká corgoňligové MFK Košice a tento duel bude pre nováčika a víťaza regionálnej časti SP veľkým sviatkom. Zverencov trénera Pavla Diňu čaká v krátkom čase už druhý anglický týždeň, keď hrajú aj v stredu. V nedeľu nováčik naplno bodoval v N. Hrušove, no v prvom polčase nebol s hrou tréner príliš spokojný. Obrat nastal po zmene strán a hlavne po hodine hry. "Súpera sme prevýšili v poslednej tridsaťminútovke a dali aj góly, ktoré znamenali naše víťazstvo. Pred nami je druhý náročný týždeň a iste tých síl nebude toľko, akoby sme mali za sebou klasický mikrocyklus prípravy. Aj preto sa snažíme hlavne dobre zregenerovať, aby sme čo najlepšie zvládli dnešný duel. Každý je veľmi náročný a platí to aj o poslednom. Aj dnešný dá chlapcom zabrať a musíme sa vyvarovať chýb, aby sme zbytočne neinkasovali. Pokiaľ dokážeme udržať čisté konto, verím, že aspoň jeden gól sa nám podarí streliť," neskrýva odhodlanie tréner P. Diňa, ktorý v dnešnom stretnutí musí urobiť niekoľko korektúr vo víťaznej zostave. Ako priznal, vynútili si to pracovné povinnosti. Jeho celok ešte neprehral a prípadný dnešný úspech mu otvorí cestu na prvú priečku tabuľky.

Podľa Puháka dôležitý bude prvý gól

Po niekoľkodňovej prestávke sa opäť vo vlastnom hrade predstaví Slovan Giraltovce a hovorí sa, že dvakrát doma vyhrať nie je ľahké. Po dvoch zápasoch vonku sa presadili aj strelci Slovana, ktorí si pripísal prvé jesenné víťazstvo. "Vo Vysokých Tatrách sme uhrali bezgólovú remízu a v Topoľanoch sme doplatili na zahodené šance. Som rád, že aspoň doma sa nám podarilo pri toľkých šanciach streliť dva góly. Pred dnešnou dohrávkou sme ich potrebovali ako soľ, lebo Snina nebude ľahkým orieškom. Mal som možnosť ich sledovať v akcii a majú šikovných chlapcov, ktorým nechýba na mladý vek dostatok sebavedomia. Domnievam sa, že dôležitý bude prvý gól, a pokiaľ ho dáme my, bude pre nás lepšie. Snažíme sa na súpera dobre pripraviť a pokúsime sa mu pripraviť prvú prehru v sezóne," povedal lodivod Slovana Ľubomír Puhák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.