Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Giraltovčania zaskočili favorita

Giraltovčan Kuriplach (vľavo) prekonáva Vranovčana Makóa a vyrovnáva na 1:1. Giraltovce napokon prekvapujúco vyhrali. (Autor: Ladislav Lukáč)
Miroslav Deutsch|Publikované 28. okt 2018 o 23:00

Treťoligoví futbalisti Vranova pricestovali do Giraltoviec ako veľký favorit.

GIRALTOVCE. Treťoligoví futbalisti Vranova pricestovali do Giraltoviec ako veľký favorit. Po stretnutí však odchádzali so sklonenými hlavami po prehre s nepoddajným súperom.

Začiatok zápasu vyšiel Vranovčanom ako v rozprávke.

Možno im rýchly gól uškodil

Už v 3. minúte sa ujali vedenia Digoňom a o dve minúty mohol zasadiť druhý úder Slovanu Bellas, ale sám pred Juhásom trestuhodne zaváhal.

„Pred gólom som počul, že si Vojta s brankárom niečo zakričali, ale Juhás za loptou nevybehol a tak som ju ľahko poslal do siete. Následne sme rozohrali šachovú akciu, ale škoda, že gól môj spoluhráč nedal, mohol to byť rozhodujúci moment. Možno nám ten môj gól uškodil,“ opísal situácie z úvodu súboja odchovanec Giraltoviec Matúš Digoň.

U hostí imponoval rýchly prechod do útoku, ktorým chceli rozložiť defenzívu Slovana.

Herne mali navrch, vedeli o sebe, ich rýchle kombinácie však už úspech nepriniesli.

Húževnatí Giraltovčania totiž ich najväčšie ofenzívne prednosti dokázali eliminovať.

V 11. minúte prišiel pre hostí prvý šok.

Verčimák nádherným dlhým pasom uvoľnil rýchleho Kuriplacha, ten si loptu posunul a umiestnenou strelou prekonal Makóa.

Obraz hry sa ani potom nezmenil. Domáci takticky prehusťovali priestor na svojej polovici a hostia búšili a búšili...

V 25. min. zahrával štandardku z pravej strany aktívny Kuriplach, pretiahnutá lopta sa nakoniec dostala k Jurčovi na opačnej strane a ten vyslal pravačkou nechytateľný projektil.

Z dobrých 20 metrov dal druhý gól.

Pracuje v Rakúsku, stíha len jeden tréning

„Tréner nás pred zápasom poriadne nabudil. Všetci sme bojovali, dreli a nakoniec sme zožali aj trojbodovú úrodu. Pred mojím gólom som prudko vyštartoval a dostal som od Kuba Verčimáka ideálnu prihrávku. Videl som odkrytý roh bránky a tak som loptu tam napálil. Som šťastný, že to tam padlo. Na ťažkom teréne sa mi darilo rýchlosťou držať v šachu zadákov Vranova. Nevedeli ma odstaviť a tak som vybojoval veľa rohových kopov i vhadzovaní. Čas pracoval pre nás. Fyzicky to bolo náročné, ja som však bol v pohode, aj napriek tréningovým restom. Pracujem v Rakúsku a absolvujem len jeden tréning,“ skonštatoval Patrik Kuriplach, ktorý sa výrazne pričinil o nečakané víťazstvo Slovana.

Asi mali už veľa výhier

Vranovčania mohli ešte od 64. minúty do 74. minúty s výsledkom niečo urobiť, ale brankár Juhás fantastickými zákrokmi zmaril šance Bellasovi i Kulichovi a raz loptu zachytil na bránkovej čiare.

Dirigent hostí Matúš Digoň neskrýval sklamanie.

„Chceli sme tu vyhrať. Ťažko sa hrá proti súperovi, ktorý hrá v defenzíve jednoducho a dôrazne. Naša kvalita nám bola nanič, keď dokážeme z brankára súpera urobiť hrdinu. Asi sme už mali veľa výhier a prehra potom zákonite príde. Na terén sa nemôžme vyhovárať, aj keď to bolo iné ako na umelej tráve.“

Presviedčal hráčov, že sa dá uspieť

Giraltovčanom ukázal futbal krajšiu tvár. Spokojnosť bola opodstatnená.

„Klobúk dole pred chlapcami. Vydali zo seba všetky sily a úspech sa dostavil. Celý týždeň som ich presvedčoval, že aj proti takému kvalitnému tímu sa dá hrať aj uspieť. Som rád, že to pochopili. Máme úzky káder a mladí hráči ešte nedokážu zobrať zodpovednosť na svoje plecia. Ľahké zbavovanie sa lôpt a nepresné prihrávky spôsobili tlak súpera. To mužstvo má však svoju perspektívu,“ povedal nový tréner Ľubomír Puhák, ktorý ušil na Vranov správnu a účinnú taktiku a zapísal si prvé víťazstvo na lavičke Slovana.

Autor: Miroslav Deutsch

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.