Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Giraltovčania priviezli zo Zemplína remízu

Strelec. Naposledy sa gólovo presadil v tíme Giraltoviec aj Pankuch (úplne vpravo). (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 29. apr 2013 o 22:00

Zverenci trénera Richarda Gábora uhrali cenný bod na ihrisku vo Veľkých Revištiach.

Hoci program jarnej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže je nahustený, predsa nie všetci absolvujú niekoľko týždňov v trojzápasovom rytme. To je prípad Giraltoviec, ktoré si najprv predohrali duel v Zemplíne, tento víkend zase budú mať voľno vzhľadom na voľný žreb. Kolektív MFK Slovan si tak môže lepšie ušetriť sily a zdá sa, že mu to zatiaľ ide. Naposledy zverenci trénera Richarda Gábora uhrali cenný bod na ihrisku vo V. Revištiach.

GIRALTOVCE. Od lanskej jesene, keď tím vyhral v 15. kole v derby v Bard. N. Vsi, to bol prvý bodový úlovok zvonku.

Podstatné ale je, že Giraltovčania sa strelecky prebudili. Kým v prvej časti ročníka nastrieľali iba desať gólov, už teraz ich majú v odvete na konte poltucet.

„To je dobré znamenie. Dúfam, že to tak pôjde ďalej a naši ofenzívni hráči sa v koncovke budú presadzovať tak ako tentoraz,“ konštatoval kouč R. Gábor.

Tretie vystúpenie na jar na pôde rivala sa teda neskončilo pre Giraltovce prehrou. K predošlým porážkam vonku sa kormidelník nechcel veľmi vracať.

Dodal len toľko, že v Michalovciach s béčkom to bolo špecifické a keby mužstvo zvolilo iný spôsob boja, nebol by to taký výprask.

„Náš mladý celok sa však učí a navyše domáci už asi nikdy nenastúpia v takej zostave, ako proti nám. Pokiaľ ide o druhú prehru vo V. Opátskom, tak tam zase veľkú rolu zohrali nepremenené šance. Výsledok bol krutý vzhľadom na priebeh zápasu. Jeden gól sme inkasovali do šatne, ďalšie dva po brejkoch pred koncom, keď sme otvorili hru.“

Čiastočne tieto sklamania odčinili Giraltovčania uplynulý víkend. Hostitelia síce začali zhurta, pričom vietor robil hlavne Horňák, ktorý otvoril aj skóre.

Lenže do prestávky sa hostia otriasli a vyrovnali. Po zmene strán to bolo vyrovnané, hostia sa ujali vedenia po chybe domácich a kontre.

Skóre sa menilo ešte raz, keď tlak V. Revíšť a trma-vrma pred bránou hostí vyústili vo vyrovnanie.

Premiéra mladého gólmana

Vo IV. lige sa nezvyknú príliš hodnotiť podmienky, stav hracej plochy. R. Gábor si ale neodpustil zaujímavú poznámku smerujúcu k povrchu.

„Bola dosť vysoká tráva, ktorá brzdila loptu, ale na to doplácali skôr domáci než my.“

Stojí za povšimnutie, že v bráne hostí neúčinkoval osvedčený Štefanik, ktorý mal pracovné povinnosti, ale nahradil ho mladý Matej Lukáč.

„Bol to jeho debut medzi seniormi v tejto súťaži, počínal si dobre, zachytal spoľahlivo. Pre náš tím je perspektívny.“

Posmelení remízou nemienia sa Giraltovčania odovzdať osudu ani najbližšie zajtra na pôde Barce, hoci tento súper je silnejší než V. Revištia.

„Pre nás bol najdôležitejší zápas so Svidníkom, ktorý sme zvládli a vyhli sme sa tak priamemu ohrozeniu. Teraz môžeme hrať pokojnejšie, hoci to neznamená, že s menším nasadením a nedostatočnými ambíciami. Avšak predsa taký tlak už nepociťujeme, čo sa môže premietnuť do kvality hry,“ pripomenul tréner Giraltoviec Richard Gábor.

Zdá sa, že po zimnej príprave sú hráči, ktorých vedie, viac disponovaní a hlavne psychicky silnejší, o čom svedčí aj to, že ani čiastkové neúspechy u súperov s nimi nezamávali.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.