Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Giraltovčania nečakane vyšibali Svit

Sportnet|Publikované 10. apr 2012 o 00:00

V Giraltovciach sa na Veľkú noc hral aj napriek nepriaznivému počasiu veľmi dobrý futbal.

GIRALTOVCE. Na postavenie v dolnej časti tabuľky nie sú Giraltovčania zvyknutí a sú rozhodnutí vrátiť sa na svoje tradičné miesta v súťaži. Dôležitý krok urobili proti druhému mužstvu tabuľky veľmi impozantným spôsobom.

Futbalisti Svitu vzbudzovali svojimi výsledkami a hrou veľký rešpekt. Slovan sa však pustil do svojho súpera od prvej minúty bez akýchkoľvek zábran. Ofenzívny futbal podložený veľkou bojovnosťou podtatrancov poriadne zaskočil. Domáci si vytvárali jednu šancu za druhou a už po štvrťhodine mohlo byť 3:0, keď šance Havrilu a Kaňucha volali po góle a Bednár nastrelil bombou žrď Marušákovej bránky.

Trénerovi Slovana Jozefovi Daňkovi vyšiel ťah s Lukášom Vojtom, ktorého posunul z postu stredného obrancu do stredovej línie.

„Zmena postu ma veľmi potešila. V obrane som bol príliš zviazaný defenzívnymi povinnosťami a teraz mi voľnosť vyhovovala. Všetci sme vaľa behali, škoda zahodených šancí. Súper bol v strede ihriska silný, veď zobrať loptu takému Jamborovi je veľmi ťažké. Som rád, že nám vyšla štandardka v 40. min. Priamy kop z vyše 35 metrov zahrával tradičný exekútor Peter Cauner a my sme vedeli, že to napáli na bránku a dobré bolo, že brankár Marušák to netušil a Caunerov projektil skončil v jeho sieti,“ povedal na margo prvého polčasu 26–ročný Lukáš Vojta.

Druhá polovica zápasu začala pre Slovan ako z rozprávky. Vojta hnal svojich spoluhráčov dopredu a už po dvoch minútach on sám zvýšil vedenie Slovana.

„V strede pokutového územia som si vypýtal loptu od Hudáka, ktorý mi ju nezištne posunul. V spleti hráčov som videl odkrytý roh bránky Svitu a podarilo sa mi ten roh trafiť a prekonať tak Marušáka. Z tohto gólu som mal veľkú radosť a navyše súper prestal klásť tuhý odpor a my sme mohli ešte zvýšiť skóre zápasu,“ dodal skúsený domáci futbalista.

V ďalšom priebehu sa blysol 21–ročný mladík Ján Čabala. Ten najprv v 53. min. zahral ďalšiu štandardku tak šikovne, že gólman Svitu videl loptu až v sieti a potom v 73. minúte po Kaňuchovej prihrávke presným zásahom potvrdil nečakane vysoké víťazstvo Slovana po dobrom kolektívnom výkone.

Kým v tábore domácich zavládla veľká spokojnosť, hostia neskrývali rozčarovanie.

Kormidelník FK Svit Milan Jambor zhodnotil zápas bez emócií a s nadhľadom: „Domáci zvíťazili zaslúžene. Hrali s nasadením, dali do hry srdce a navyše sa presadili aj strelecky. Tieto vlastnosti nám naopak chýbali a preto sme dnes nemohli bodovať. Zatiaľ sa nám v jari na ihriskách súperov strelecky nedarí. Ak nedáme vonku gól, nemôžeme vyhrať a na druhej strane veľa inkasujeme. Musíme si to v pokoji prebrať a porozprávať sa, aby sme už v najbližšom náročnom zápase vo Svidníku dosiahli úspešný výsledok.

Po stretnutí bol domáci tréner Jozef Daňko spokojný.

„Pred zápasom som musel urobiť rošády v zostave, keď namiesto stopéra som opäť postavil starého, skúseného harcovníka Mitaľa. Vojta pomohol posunom do stredovej línie pri ofenzíve a mladého talentovaného Verčimáka som šetril kvôli preťaženosti, pretože nastupuje aj za druholigový dorast. Výkon mojich zverencov ma uspokojil. Dali do hry srdce a tradičnú giraltovskú agresivitu v rámci noriem, čo na silného súpera platilo a čo som prekvapený, bola efektivita mojich hráčov, pretože streliť štyri góly silnému súperovi, ako je Svit, je veľmi dobrá vizitka a bude to povzbudením do ďalších zápasov.“

Súvisiace články