Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Gergel si pripísal prvý gól za Tatran

Roman Gergel (vpravo) zaznamenal svoju gólovú premiéru v zelenobielom drese. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 9. apr 2013 o 00:00

Tesne pred začiatkom jarnej časti sa na súpiske Tatranu Prešov ocitol vedno s Jánom Novákom aj stredopoliar Roman Gergel.

Najprv čakal na svoju šancu a rozkukával sa v novom prostredí. Prvý raz nastúpil v Trnave, odvtedy nechýbal v základnej zostave a v Trenčíne uplynulú sobotu absolvoval svoje štvrté vystúpenie v zelenobielych farbách. Bol to preňho významný medzník, pretože sa prvý raz gólovo presadil a významnou mierou sa tak pričinil o to, že východniari pod hradom Matúša Čáka získali v tohtoročnej časti elitných zápolení druhú remízu.

PREŠOV. Bol to zároveň iba druhý gólový zásah zverencov trénera Ladislava Totkoviča v tomto súťažnom roku. Zhodou okolností tiež padol na súperovom ihrisku. Treba veriť, že v odvete nebudú napínať naši siete iba vonku.

Rodák z Bánoviec nad Bebravou sa na vystúpenie na Sihoti tešil, lebo tam prežil sedem rokov zo svojej doterajšej kariéry.

„Tunajšie prostredie dokonale poznám, na to, čo som tu prežil, sa nedá zabudnúť. Na zápas sa prišli pozrieť i moji najbližší, rodičia, kamaráti. Som rád, že som sa strelecky presadil a pomohol som tak tímu k remíze. Dúfam, že aj tento výsledok nám pomôže odraziť sa od dna,“ rozhovoril sa 25-ročný stredopoliar.

Situáciu, ktorá predchádzala jeho exportnej strele, popísal takto: „Ťahali sme akciu po pravej strane. Prihrávka preletela cez celú šestnástku, ale zobral som loptu a rozhodol som sa okamžite vypáliť. Bolo to správne rozhodnutie, kožená sa ocitla v domácej bráne a vyrovnali sme.“

Stará futbalová pravda hovorí, že pokiaľ hráč nevie, čo ďalej, keď má loptu pod kontrolou, má ju poslať smerom na súperovu svätyňu. Roman tak učinil a urobil dobre.

„Nevidel som dobre rozostavenie spoluhráčov, nebol čas na rozmýšľanie a tak som konal spontánne, intuitívne.“

Možno bol ešte viac nabudený než proti iným rivalom, aby Trenčanom ukázal, že čo sa tu naučil, to zúročuje, hoci už v službách iných. Hralo sa mu dobre a mal ešte niekoľko ďalších náznakov možností.

„Vedeli sme, že domáci sú technický tím, ktorý vyniká predovšetkým v ofenzíve a najmä vo svojom prostredí. Preto sme sa pripravovali na tlak Trenčanov a to, že budú veľmi nepríjemní. Hoci sa ujali vedenia, predsa sme dokázali zakontrovať,“ riekol borec, ktorý sa podľa svojich slov postupne aklimatizuje na východe. Hoci ešte stále musí cibriť súhru so spoluhráčmi.

Chlieb sa lámal po prestávke

Postavenie Trenčína nie je náhodné, na čom má zásluhu aj ambiciózny tréner Guľa, ktorý vedie zverencov k modernému poňatiu, rýchlosti, kombináciám a prečísleniu, prekvapeniu súpera.

Na súpiske je mnoho kvalitných jednotlivcov. Lenže na každú dieru existuje aj záplata, pokiaľ sa protivník postaví smelo zoči-voči.

„Museli sme sa vyrovnať s náporom hostiteľov a ich herným prejavom. Dôležité bolo, že pomerne skoro sa nám podarilo vyrovnať.“

Chlieb sa lámal po zmene strán, keď brankár Diviš excelentne zasiahol pri oboch penaltových strelách.

„Povedali sme si, že pokiaľ Jakub takto čaroval, tak to už nemôžeme prehrať, hoci nám krv v žilách ešte raz stuhla, keď sa lopta po ďalekonosnej strele domáceho hráča odrazila od žrde.“

Napriek pozitívnemu ohlasu a dobrým dojmom predsa sa postavenie Prešovčanov stále zhoršuje.

Hoci Nitre odrátajú po súťaži tri body a de iure je teda za našimi, predsa de facto poslední sú aktuálne Šarišania.

„Nie je to príjemné konštatovanie, ale nesmie nás to utlmiť, skôr naopak. V Trenčíne sme ukázali, že futbal vieme hrať a dokážeme sa popasovať s každým rivalom. Treba však, aby sme získavali body hlavne doma a začali vyhrávať. Je nutné hrať zodpovedne ako naposledy na trenčianskom trávniku, len tak ožijeme a budeme azda získavať aj tri body, nielen iba jeden.“

Tatran je tam, kde je, i preto, lebo strieľa málo gólov. V koncovke si neverí a celkovo má málo pokusov zo stredných či väčších vzdialeností.

Bez snahy ale góly padať nebudú. Možno práve Roman Gergel naznačil, že prichodí to častejšie skúšať.

„Azda už budeme v tejto činnosti odvážnejší, len sa treba viac nakopnúť, aby to začalo padať. Dúfame, že sa karta obráti a prestaneme sa trápiť vo finálnej fáze. Každý gól tímu pomáha psychicky, zvyšuje jeho sebavedomie. Bodaj by to bolo i v našom prípade.“

Súvisiace články