Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Piqué bude po konci v španielskej reprezentácii hrať za Katalánsko. Albu tým prekvapil

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. mar 2019 o 15:49

Katalánsko nie je členom FIFA ani UEFA.

GIRONA. Gerard Piqué, futbalista španielskeho FC Barcelona, síce po minuloročných majstrovstvách sveta v Rusku ukončil reprezentačnú kariéru, no národný dres si na seba čoskoro oblečie znovu.

Nebude to však dres Španielska.

Skúsený 32-ročný obranca nastúpi 25. marca za Katalánsko v prípravnom zápase proti Venezuele.

Hoci Katalánsko nie je samostatný štát a ani člen Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) či Európskej futbalovej únie (UEFA), môže odohrať prípravné stretnutia, do ktorých sa chce zapojiť aj rodák z Barcelony Piqué.

Tento krok zaskočil verejnosť a prekvapenie netajil ani jeho klubový spoluhráč Jordi Alba, ktorý je tiež rodeným Kataláncom, ale stále reprezentuje Španielsko.

"Som si istý, že Gerard má svoje dôvody na tento krok. Nerozprával som sa s ním o tom podrobne. Iba viem, že kariéru za Španielsko ukončil a teraz chce reprezentovať Katalánsko. Hrá iba jeden zápas za rok a chce to využiť," povedal Alba na adresu Piquého, ktorý sa viackrát verejne vyslovil za samostatnosť Katalánska.

Citoval ho web denníka Marca.

Do zápasu, ktorý sa odohrá v Girone na Estadi Montilivi, zasiahnu viaceré veľké hviezdy.

Katalánsky dres si okrem Piquého na seba oblečie aj majster sveta z roku 2010 a dvojnásobný európsky šampión (2008, 2012) Xavi Hernández.

Na stretnutie sú podľa webu football-espana.net nominovaní aj hráči ako Marc Bartra, Aleix Vidal či Bojan Krkič.

Súvisiace články