Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Geológ zdolal Čadcu B

Sportnet|Publikované 7. nov 2007 o 23:00

VYPÁLILO TO OPAČNE, NEŽ ČAKALIVo štvrtom kole očakávali stolní tenisti Geológa minimálne jedno víťazstvo. Získali ho, ale nie u predpokladaného

VYPÁLILO TO OPAČNE, NEŽ ČAKALI

Vo štvrtom kole očakávali stolní tenisti Geológa minimálne jedno víťazstvo. Získali ho, ale nie u predpokladaného súpera

ROŽŇAVA. "Do tohto kola sme išli s tým, aby sme získali aspoň jedno víťazstvo. Počítali sme s tým, že by mohlo byť v Bytči, ktorá vyzerala byť podľa kádra prijateľnejším súperom. Nakoniec to bolo úplne opačne. V Bytči sme prehrali a vyhrali v Čadci," zhodnotil hneď na úvod vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo výsledky štvrtého kola 1. ligy Východ.

Prvé dvojhry prehrali

V Bytči bol stav po štvorhrách vyrovnaný 1:1. Potom však G. Gallo i Ľ. Leitner prehrali svoje zápasy v ťažkých päťsetových súbojoch, prvý nich na 13:11 a druhý na 11:9. Súper tak "odišiel" na 3:1, nasledovali ďalšie dve prehry Rožňavčanov. Stav 5:1 sa im už nepodarilo otočiť. V zostávajúcich zápasoch výsledok už len korigovali. Leitner získal dve víťazstvá a Gallo s Repaským po jednom. "Myslím, že nám tu chýbalo aj trochu šťastia. S Bytčou sme stále hrali vyrovnané zápasy. Ukázalo sa, že piate sety sú už v podstate o výhode domáceho prostredia, šťastí i lotérii. Obrátilo sa to na stranu domácich. Keď naši prví dvaja hráči nezabodujú, potom vzniká problém, no a to sa teraz stalo," uviedol Z. Gallo a pokračoval, "v ďalšom priebehu je možné vyčítať Gallovi určite to, že v zápase s Hanušovským viedol bez problémov 2:0. Dokázal však zápas prehrať 2:3. Nestalo sa mu to prvýkrát. Je to v tom, že nejako podvedome podcení súpera. V takej súťaži, ako je I. liga sa to však stať nemôže. Inokedy sa to môže vypomstiť."

Zabrali všetci

Popoludní čakalo hráčov Geológa "béčko" Čadce. Zvíťazili v oboch štvorhrách. No potom Gallo aj Leitner znova prehrali svoje dvojhry. Stav bol teda vyrovnaný - 2:2. Zvrat do stretnutia priniesli zápasy ďalších dvoch hráčov, keď Repaský i Kupeček svojich súperov zdolali. Rožňavčania viedli 4:2 a náskok potom natiahli na 6:2. Gallo ani Leitner už ďalšom priebehu neprehrali a za svoju hru si vyslúžili aj potlesk prítomných divákov. "Všetci podali vyrovnané výkony. Ukázalo sa šťastným riešením, že sme zmenili zostavu v štvorhrách. Odvtedy, čo Leitner a Gallo hrajú spolu, ešte neprehrali. Víťazstvo v štvorhrách je základ, aby bola istota v zápase," poznamenal Z. Gallo.

Zatiaľ s troma víťazstvami

Po štyroch kolách patrí Rožňavčanom siedme miesto. "Súťaž je veľmi vyrovnaná. Keď sa pozrieme, že na vedúci Tvrdošín, ktorý zatiaľ neprehral, sme doma mali mečbol na remízu. Výsledky sú niekedy skutočne prekvapivé a nedá sa vždy vychádzať z papierových predpokladov. Pretože napríklad Vrútky, ktoré u nás vysoko prehrali, dokázali poraziť silný Prešov. Dopredu robiť prognózy v tejto súťaži je veľmi ťažké. Je mimoriadne vyrovnaná. Každý bod bude cenný. S troma výhrami sme spokojní, aj keď tam mohla byť nejaká tá remíza," zhrnul Z. Gallo.

Spomínaný príchod ukrajinského hráča A. Kaulika je stále aktuálny. Prebiehajú rokovania a objaviť by sa mal už na budúci víkend v domácich stretnutiach s Lokomotívou Košice B a Prešovom.

ŠTATISTIKA

n TZO Bytča - Geológ Rožňava 9:5 (B. Tiso st. a M. Hanušovský po 2,5, B. Tiso ml. a M. Slaninka po 2 Ľ. Leitner 2,5, G. Gallo 1,5, P. Repaský 1)

n SK HCH Čadca B - Geológ Rožňava 5:9 (M. Kapusta a M. Kubalík po 2, T. Valárik 1 G. Gallo, Ľ. Leitner a P. Repaský po 2,5, L. Kupeček 1,5)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.