Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Geológ sa zachránil

Premiéra. V stretnutí so Starou Ľubovňou mal Slavomír Král svoju extraligovú premiéru. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 26. mar 2014 o 23:00

Stolným tenistom Geológa Rožňava sa v predstihu podarilo úspešne zakončiť boj o záchranu v extralige mužov.

V predposlednom kole to potvrdili víťazstvami nad Ružomberkom i Starou Ľubovňou.

ROŽŇAVA. Celé jedenáste kolo v spodnej skupine o 7. - 12. miesto sa odohralo minulý piatok. Rožňavčania sa museli zaobísť bez M. Palovčíka, ktorý sa stal čerstvým otcom a mal tak iné povinnosti. Na druhej strane ani Ružomberok neprišiel na predohrávku v plnej sile.

„To nám uľahčilo zápas. Po úspešnej štvorhre získal Martin Gumáň svoje body a Gregor Gallo k nim pridal ďalšie dva. Tým pádom sme zvíťazili 6:4,“ začal vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo.

Na mieste tretieho hráča sa v tomto zápase ukázal M. Letanovský. „Z prvej ligy je rozohraný, z tých, čo prichádzali do úvahy má najviac skúseností. Proti Ružomberku sme teda stavili na neho,“ uviedol Z. Gallo.

Popoludní proti Starej Ľubovni ho nahradil Slavomír Král. „S Letanovským majú vyrovnanú výkonnosť, má zodpovedný prístup v 1. lige a v extralige ešte nehral. Chceli sme ho teda hodiť do tejto vody,“ poznamenal Z. Gallo.

Aj keď štvorhra bola v tomto ročníku slabšou stránkou Geológa, v ostatnom kole sa dvojica Gumáň, Gallo dobre zhostila svojej úlohy a v oboch stretnutiach boli úspešní. „Štvorhra je špecifická v tom, že sa spoluhráči musia navzájom prispôsobiť. S tým má Gumáň niekedy problém. No teraz sa s Gregorom vcelku dopĺňali,“ pokračoval Z. Gallo.

Išli aj do rizika

Pri postavení hráčov v zápase so Starou Ľubovňou išli Rožňavčania trochu do rizika. G. Galla postavili ako jednotku. „Išli sme do rizika, na to, aby Gallo prvú dvojhru vyhral. To sa podarilo. So štvohrou a Gumáňovým bodom sme viedli 3:0. Gallo potom porazil aj Poľu a nedopustili sme tak zápas trojok, Krála s Hakym, ktorý by mohol rozhodovať o stretnutí. Tomu sme sa chceli vyhnúť,“ priblížil Z. Gallo.

Priebeh v istej chvíli zdramatizoval M. Gumáň. Ten v zápase so S. Gumanom viedol už 2:0, keď sa do istej miery nechal súperovým odľahčením rozptýliť a v koncovkách nasledujúce dva sety prehral. V piatom sete však už začal hrať svoju hru a rozdiel vo výkonnosti sa naplno prejavil. Rožňava tak vyhrala 6:3.

Víťazstvá zabezpečili Rožňave definitívnu záchranu v súťaži. „Na posledné kolo do Nitry a Vydrian tak môžeme cestovať bez stresu,“ povedal Z. Gallo, zároveň smutne dodal: „No v momentálnej situácii v akej šport, teda aj stolný tenis, v Rožňave je, neviem ešte povedať, či je naša záchrana dobrá správa.“
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.