Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Geológ Rožňava čaká náročná sezóna

Sportnet|Publikované 11. okt 2006 o 22:00

Rožňava - Najbližšiu sobotu čaká hráčov rožňavského Geológa prvé domáce vystúpenie. V druhom kole najprv privítajú o 10.00 hod. Čadcu B a popoludní o

16.00 hod. Bytču. Z týchto dvoch súperov sa ľahším javí Bytča. Vedúci Geológa Zoltán Gallo je však opatrný. "Teraz na začiatku sezóny je ťažko povedať, kto je ľahký a kto ťažký súper. Nemáme ešte o nich prehľad, o tom aké majú kádre. Bytča bude zrejme trochu ľahšia, no tiež nebezpečná. S rezervou Čadce vzhľadom na jej extraligové "áčko", môžu prísť nejaké posily. V situácii, v akej sme, bude každý zápas ťažký a budeme musieť hrať naplno," povedal Z. Gallo. Rožňavské "áčko" by malo nastúpiť v kompletnej zostave, ráta sa teda s G. Gallom, M. Kováčom, P. Repaským a Ľ. Leitnerom. Ten však má zdravotné problémy s rukou. "Dúfam, že sa to dá do poriadku," podotkol Z. Gallo. Na striedanie bude pripravený L. Kupeček.

Práve sa začínajúce sezóna bude pre rožňavský stolný tenis náročná. V minulej vypadlo "áčko" z extraligy, "béčko" z I. ligy východ. Postupne odišli viacerí hráči, vlastne jedno extraligové mužstvo. J. Ondis pôsobí v Nemecku, R. Balog je v Čechách. Obaja už s povolením klubu hrajú v miestnych súťažiach. J. Kováč ukončil aktívnu činnosť a G. Gúľkáš išiel za prácou do Čiech. Hosťovanie sa skončilo aj J. Kudrecovi. "Bude to ťažká sezóna, dalo by sa povedať krízová. Dôležité bude pre nás zastabilizovať káder, aby sme sa nezačali kĺzať dole. Často sa totiž stáva, že keď sa vypadne z extraligy, tak sa družstvá zastavia až v okrese. Toto by sme nechceli," priblížil Z. Gallo. Po úspešných rokoch sa teraz rožňavský stolný tenis dostal do útlmu. "Výkonnosť a úspechy sa nedajú stabilizovať na jednej rovine. Družstvo je živý organizmus. Teraz sme sa ocitli na druhej strane vlny a túto sezónu považujem za sezónu pravdy. Tu sa ukáže, jednak prístup, jednak morálne kvality hráčov, ktorí už nebudú na slovenskom výslní v extralige. Ukáže sa, či tento mančaft má hlavne morálne na to, aby držal situáciu. Dochádza ku stagnácii a toto by sme chceli zastaviť. Dúfam, že sa nám to podarí," uviedol Z. Gallo a pokračoval, "veľa záleží na mladých hráčoch, ich zodpovednosti voči mančaftu. Sú tu príklady z iných športov toho, kde je vidieť, že nie je taká, na akú sme boli zvyknutý u staršej generácie. Bude zaujímavé sledovať, či to mladí zvládnu." V úvodnom kole podľahli hráči Geológa A Lokomotíve Košice 4:10. O tom, či sa Rožňavčania budú zachraňovať, alebo bojovať o stred tabuľky veľa napovie už blížiace sa kolo. "Zlý štart do súťaže sa už potom ponesie celú sezónu. Určite by bolo potrebné v oboch zápasoch bodovať, aby sme mohli pokojnejšie dýchať," poznamenal Z. Gallo. Základ "áčka" tvoria G. Gallo, M. Kováč, P. Repaský a Ľ. Leitner. Počíta sa tiež s hráčmi "béčka" L. Kupečekom či R. Babičom.

Ostatné družstvá Geológa hrajú v regionálnej súťaži. "Béčko" padlo do 2. ligy. V jeho zostave sa stretli dve otcovsko-synovské dvojice, Leitnerovci a Kupečekovci. Ďalej by sa tu mali objavovať aj A. Ružík, Z. Gallo či J. Gallo, ktorý sa vrátil z hosťovania v Jablonove n/T. Z tohto družstva prišiel aj W. Leitner. "Postupne tu chceme zapracovať aj dorastencov, predovšetkým M. Letanovského a J. Džubáka ml. Obaja budú stabilne hrávať v 4. lige," priblížil Z. Gallo. V tejto sezóne prihlásili Rožňavčania "céčko" namiesto do 3. ligy, len o súťaž nižšie. Príčinou bolo to, že jednak chýbal káder, jednak boli problémy s cestovaním. V 4. lige sa tak stretnú dve družstvá, "céčko" a "déčko". Obe budú mix starších hráčov s mladšími. Základ C-družstva tvoria Z. Gallo, J. Gallo, P. Gallo, P. Bukovič, J. Džubák ml., D-družstvo zasa A. Ružík, W. Leitner, Š. Balázs a trojica nových hráčov Tomášik, Kollárik a Kulcsár. V okresnej súťaži bude hrať "éčko", ktoré budú tvoriť žiaci Maliňák, Danko, Čoltko, Letanovský a spomínaná trojica nových hráčov.

Geológ bude mať zastúpenie aj v mládežníckych súťažiach. V dorasteneckej lige bude úlohou družstva v zložení L. Leitner, M. Letanovský, J. Džubák a Kellner, ktorý je v Rožňave na mimoriadnom hosťovaní zo Sp. Vlachov, udržať sa v súťaži. Zastúpenie bude mať Geológ aj v 1. žiackej lige. Vzhľadom na ukončenie činnosti J. Kováča zatiaľ chýba v školskom športovom stredisku tréner. Aj v súvislosti s problémami s halou, v ktorej rožňavskí stolní tenisti hrávajú, to ešte nie je vyjasnené. "Je tam rad otáznikov, ktoré musíme zvládnuť. Taký je život, raz sme hore, raz dole. Teraz je situácia zlá, potrebujeme sa spojiť, aby sme udržali rožňavský stolný tenis na jednej veľmi slušnej úrovni," uzavrel Z. Gallo.

Rožňavčania vo Vojčiciach prekvapili

Nečakaným víťazstvo Geológa B sa skončilo stretnutie 3. kola 2. ligy vo Vojčiciach. Nad domácim "béčkom" zvíťazil 10:8. Rožňavčania v zostave Ľ. Leitner, L. Kupeček, J. Kupeček a Z. Gallo zvíťazili v oboch štvorhrách a potom potiahli šnúru na 5:1. Domáci síce vyrovnali na 5:5, ale hostia už dotiahli zápas do víťazného konca. "Vzhľadom na to, že kompletná rezerva Vojčíc hrá aj za "áčko" a z Vranovom nabitom dvoma ukrajinskými a reprezentantom Palovčíkom remizovali 7:7, sme tam nešli vyhrať. Chceli sme odohrať jeden slušný zápas. Nakoniec sa to obrátilo. Výsledok bol prekvapením aj pre domácich, ktorí počítali s jasným víťazstvom," uviedol Zoltán Gallo a dodal, "pre nás je to veľmi dobrý a povzbudivý výsledok." Súťaž však podľa neho bude vyrovnaná a rozhodovať budú maličkosti. "Bude dôležité mať šťastnú ruku pri výbere štvrtého hráča k trojici Ľ. Leitner a Kupečekovci. Aby sme vyhrávali bodovať bude musieť aj štvorka," vysvetlil Z. Gallo. Na toto miesto prichádzajú do úvahy W. Leitner, A. Ružík, J. Gallo a Z. Gallo.

TERMÍNY ZÁPASOV 1. LIGY VÝCHOD

14. 10. 2006, 10.00 hod. Rožňava A - Čadca B, 16.00 hod. Rožňava A - Bytča

28. 10. 2006, 10.00 hod. Martin - Rožňava A, 16.00 hod. Vrútky - Rožňava A

11. 11. 2006, 10.00 hod. Rožňava A - Rimavská Sobota, 16.00 hod. Rožňava A - Krupina

25. 11. 2006, 10.00 hod. Prešov - Rožňava A, 16.00 hod. Krompachy - Rožňava A

9. 12. 2006, 10.00 hod. Vranov - Rožňava A, 16.00 hod. Vojčice - Rožňava A

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.