Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Geológ ide do súťaže s postupovými ambíciami

Sportnet|Publikované 9. okt 2008 o 00:00

Hneď v prvom kole 1. ligy východ zviedol dohromady žreb dvojicu silných súperov. Stolní tenisti Geológa Rožňava privítali Tvrdošín-Nižnú. Minuloročný

víťaz vzdoroval len v úvode zápasu, potom sa už presadili domáci hráči. V druhom zápase nedovolili Martinčanom uhrať ani bod.

ROŽŇAVA. "Áčko" Geológa nastúpilo na prvý zápas nového ročníka v najsilnejšej zostave. Príchod dvojice Ľ. Kaščák a P. Kočkin výrazne zvýšil silu domáce mužstva, čo sa ukázalo hneď v zápase proti Tvrdošínu/Nižnej. Hostia vzdorovali len do stavu 3:3, potom už bodovali len hráči Geológa až na posledný duel, v ktorom Belopotočan zdolal G. Galla korigoval výsledok na konečných 10:4. "Pred zápasom boli isté obavy, pretože súper je minuloročný víťaz súťaže a v podstate hral v podobnom zložení. Drbiak síce odišiel, ale nahradil ho veľmi silný Takáč z Vrútok. Na začiatku to bolo vyrovnané, ale potom sa to zlomilo na zápase Galla s Takáčom, kde Gregor v celkom vyrovnanom súboji vyhral 3:1. Od tohto zápasu to už bolo jasné a odišli sme na 10:3. Bolo to dôležité vykročenie, pretože aj tento výsledok má pozitívny vplyv na pohodu v mužstve," povedal vedúci Geológa Rožňava Zoltán Gallo.

Bez prehry

Popoludní privítali Rožňavčania v druhom zápase Martin. Mal úplne jednoznačný priebeh a hostia v ňom neuhrali ani bod. "Zápas bol úplne pohodový a Martinčania prekvapujúco ľahko zložili zbrane. Napriek výsledku tu bolo niekoľko zaujímavých zápasov. Asi najzaujímavejším bol súboj Kaščák - Láni, v ktorom Kaščák odvracal šesť mečbolov a nakoniec otočil zápas vo svoj prospech," povedal Z. Gallo.

Sústredia sa na Vojčice

Nadmieru úspešný vstup do súťaže zvýšil sebavedomie rožňavských hráčov. Nebude to však zvádzať k istému podceňovaniu súperov. "Určite nebude ľahké udržať si motiváciu na iných súperov. Dúfam, že sa nám to nevypomstí. Musíme hovoriť s hráčmi, aby neupadli do nejakej tej letargie. Je jasné, že forma sa časuje na Vojčice. Bude to pre nás najdôležitejší zápas a predovšetkým na neho sa musíme sústrediť. No nesmieme zabudnúť, že sú tu aj iní súperi. Rimavská Sobota je vonku veľmi nepríjemná, sú tu Vranov či Lokomotíva Košice B. Nechceme teda zaspať na vavrínoch, aby sme aj s relatívne slabšími súpermi nevybuchli," poznamenal Z. Gallo.

* * *

FAKTY

n Geológ Rožňava - SK Tvrdošín Nižná 10:4

P. Kočkin 3,5, Ľ. Kaščák 2,5, G. Gallo a Ľ. Leitner po 2 - R. Belopotočan 3, Z. Takáč a J. Argaláš po 0,5

n Geológ Rožňava - MSTK VTJ Martin 14:0

Ľ. Kaščák, P. Kočkin, G. Gallo a P. Repaský po 3,5

n Ostatné výsledky 1. kola: VSTK Vranov n/T - Rimavská Sobota 7:7 (P. Tušim 2,5, Š. Eštok 2, M. Hruška a I. Turanský po 1, M. Jakubčin 0,5 - Ľ. Voliar 3, P. Horváth 2, G. Polgári - 1,5, R. Huzsti 0,5), ŠKST Sokol Vojčice - Doprastav Zvolen 12:2 (A. Dzelinský a M. Dandár po 3,5, T. Revaj a S. Guman po 2,5 - J. Tagaj a M. Plecho po 1), Štart VD Prešov - MSK Ceresit Čadca B 6:8 (P. Senkulič 3,5, P. Roba 2,5 - M. Mariak 3,5, M. Kapusta 1,5, M. Kubalík a M. Maják po 1), STJ Družba Bardejov - TZO Bytča 9:5 (I. Mryglot 3,5, F. Fekete 2,5, P. Kopalko 2, I. Petnúch 1 - B. Tiso ml. 2,5, B. Tiso st. 2, M. Slaninka 0,5), STK Lokomotíva Košice B - MSTK VTJ Martin 8:6 (Z. Kováč a S. Král po 2,5, M. Kuruc a P. Sačurovský po 1,5 - D. Cvečko 3, T. Láni 2, M. Labda st. 1), VSTK Vranov n/T - Doprastav Zvolen 10:4 (M. Hruška 3,5, P. Tušim a Š. Eštok po 2,5, M. Jakubčin 1,5 - J. Tagaj 2, Ľ. Majerčík a I. Dubovský po 1), ŠKST Sokol Vojčice - Rimavská Sobota 14:0 (S. Guman, A. Dzelinský, T. Revaj a M. Dandár po 2,5, 4 x WO), Štart VD Prešov - TZO Bytča 8:6 (P. Senkulič 3,5, P. Roba 2,5, M. Buranovský a R. Hajduk po 1 - B. Tiso st. 3,5, P. Treskoň 1,5, B. Tiso ml. 1), STJ Družba Bardejov - MSK Ceresit Čadca B 7:7 (I. Mryglot a F. Fekete po 3, P. Kopalko 1 - M. Mariak 2,5, M. Kapusta, M. Kubalík a M. Maják po 1,5), STK Lokomotíva Košice B - SK Tvrdošín Nižná 6:8 (Z. Kováč 2, P. Sačurovský a S. Král po 1,5, J. Kuruc 1 - R. Belopotočan 3,5, Z. Takáč 2, J. Buczacki 1,5, J. Argaláš 1).

Súvisiace články