Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Generálny manažér New York Rangers Sather sa vymenoval za trénera

TASR|2. júl 2003 o 12:36

New York 2. júla (TASR) - Generálny manažér a prezident klubu zámorskej NHL New York Rangers Glen Sather oznámil meno trénera, ktorý povedie jazdcov v ...

New York 2. júla (TASR) - Generálny manažér a prezident klubu zámorskej NHL New York Rangers Glen Sather oznámil meno trénera, ktorý povedie jazdcov v budúcej sezóne - do tejto funkcie vymenoval sám seba.

V minulej sezóne sa Sather ujal trénerskej funkcie po 54 zápasoch, keď nahradil Bryana Trottiera, a odkoučoval zvyšok sezóny. Rangers sa však napriek najvyššiemu rozpočtu v súťaži do play off neprebojovali. Sather preto v posledných týždňoch hľadal nového muža ku kormidlu Rangers, ale nikoho lepšieho ako seba nenašiel. "Do záveru minulej sezóny som išiel s plánom dostať sa do play off. To sa nám však nepodarilo. A keďže som svoju prácu neukončil úspešne, rád by som to urobil teraz," vyhlásil Sather. Na margo svojho rozhodnutia dodal: "Nebolo veľmi tažké rozhodnúť sa. Môžem pokračovať v začatej práci, ale samozrejme, že pred ostatnými nezatváram dvere."

Pred tý«dňom odmietol rokovať o trénerskej ponuke Larry Robinson z New Jersey Devils a mená ďalších kadidátov Sather nezverejnil.

"Rokoval som s rôznymi ľuďmi. Po skončení rozhovorov som si uvedomil, že človek, ktorý viedol tím naposledy, bude zrejme najlepší kandidát na toto miesto aj v budúcej sezóne. Tak som sa rozhodol zotrvať," konštatoval generálny manažér Rangers. V osemdesiatych rokoch priviedol Sather ako tréner Edmonton ku štyrom víťazstvám v Stanleyho pohári, ale od roku 1994 na lavičke nestál.

ja

Súvisiace články