Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Generálny manažér Bruins očakáva od Stümpela 60 až 70 bodov

TASR|25. okt 2001 o 14:05

Boston 25. októbra (TASR) - Bezprostredne po najzaujímavejšom prestupe rozbehnutej sezóny NHL zorganizoval klub Boston Bruins tlačovú konferenciu a ...

Boston 25. októbra (TASR) - Bezprostredne po najzaujímavejšom prestupe rozbehnutej sezóny NHL zorganizoval klub Boston Bruins tlačovú konferenciu a na nej generálny manažér medveďov Mike OďConnell vyjadril radosť z príchodu Jozefa Stümpela s tým, že očakáva od neho 60 až 70 bodov produktivity.

"S Jozefom i Glenom Murrayom som tesne po výmene za Allisona a Elorantu krátko rozprával. Tešia sa na opätovné pôsobenie v našom tíme, pretože tu v NHL začínali a vedia, čo môžu očakávať. Keď boli nováčikovia, koučoval som ich na farme v Providence a aj keď sa odvtedy veľa vecí zmenilo, stále zastávam názor, že sú to skvelí hráči. Obaja majú dobrý charakter a do tímu určite zapadnú bez problémov," povedal na úvod OďConnell. Nitriansky rodák strávil predtým v Bostone šesť sezón. "Jozef perfektne kontroluje puk a je skôr nahrávač ako strelec. Dokáže podržať akciu a vyčkať na správny moment, až kým mu spoluhráč nakorčuľuje do streleckého priestoru. K jeho veľkým prednostiam patrí aj buly. Je to hráč kalibru, od ktorého očakávam 60 až 70 bodov za sezónu," dodal generálny manažér.

Zámorski novinári sa pýtali, či klubu neprekáža, že Stümpel nie je príliš rýchly. "Nie. Jozef je typický stredný útočník, ktorý ťaží zo svojej postavy a technických schopností. V tomto problém nevidím," dodal OďConnell.

Súvisiace články