Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Generálni manažéri odporučili hrávať predĺženia troch proti trom

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 18. mar 2015 o 08:31

"Zhodli sme sa, že nechceme zrušiť nájazdové rozstrely. Ide nám o zníženie počtu zápasov, ktoré vyústia do nájazdov. Rozstrelom sme chceli nechať špeciálny status," uviedol komisár NHL Gary Bettman.

BOCA RATON. V hokejovej NHL by sa od budúcej sezóny malo hrať predĺženie s troma hráčmi v poli na oboch stranách. Prijatie nového pravidla odporučili generálni manažéri na svojej schôdzke v Boca Raton na Floride.

V súčasnosti sa hrá v nadstavenom čase so štyrmi korčuliarmi. Cieľom zníženia počtu hráčov je dosiahnutie vyššieho počtu zápasov, ktoré sa rozhodnú v predĺžení a nie až v samostatných nájazdoch.

Nové pravidlá ešte musí schváliť súťažná komisia. Jej členmi sú zástupcovia ligy a hráčov či Rada guvernérov NHL.

"Zhodli sme sa, že nechceme zrušiť nájazdové rozstrely. Ide nám o zníženie počtu zápasov, ktoré vyústia do nájazdov. Rozstrelom sme chceli nechať špeciálny status," uviedol komisár NHL Gary Bettman.

Generálni manažéri zatiaľ neurčili formát, ktorým by sa predĺženie s troma korčuliarmi v tíme malo hrať. Do úvahy prichádza variant, že sa so zníženým počtom hráčov bude hrať celá päťminútovka od začiatku.

Druhá alternatíva počíta s predĺžením dlhším o dve minúty. Začne sa so štyrmi korčuliarmi a pri prvom prerušení po tretej minúte sa počet hráčov zníži o jedného. Takto sa hrá až do siedmej minúty.

Podobný model využívajú v AHL - z 922 zápasov tejto sezóny sa v riadnom hracom čase nerozhodlo 224. Z nich padol v predĺžení gól v 171 prípadoch, čo predstavuje 76,3 percent. V minulej sezóne to bolo iba 35,3 %.

Zo 171 gólov v predĺžení padlo 73 pri hre troch proti trom.

"Porovnáme oba systémy a pokúsime sa spoločne so súťažnou komisiou zistiť, čo nám dáva väčší zmysel. Pravidlo však v konečnom dôsledku musí schváliť Rada guvernérov," pridal poznámku Gary Bettman.

Informácie zverejnil web NHL.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.