Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Generálni manažéri klubov sa nedohodli na pravidlách tohtoročného draftu

TASR|Publikované 9. apr 2005 o 09:52

Romulus 9. apríla (TASR) - Šesť hodín trvalo piatkové stretnutie generálnych manažérov všetkých tímov zámorskej hokejovej NHL, na ktorom sa hovorilo hlavne ...

Romulus 9. apríla (TASR) - Šesť hodín trvalo piatkové stretnutie generálnych manažérov všetkých tímov zámorskej hokejovej NHL, na ktorom sa hovorilo hlavne o podmienkach tohtoročného draftu.

Hlavným problémom je fakt, že nakoľko sa aktuálna sezóna neodohrala, tímy sa nevedia dohodnúť, kto bude mať právo prvého výberu. Minuloročným víťazom draftovej lotérie sa stal druhý najhorší celok súťaže Washington Capitals, ktorý si následne vybral mladého ruského útočníka Alexandra Ovečkina.

Ak by mal aj v tomto roku právo prvého výberu tím z hlavného mesta, je viac ako pravdepodobné, že si vyberie kanadský talent Sidneyho Crosbyho. S týmto ostatné celky nesúhlasia a dokonca zaznel návrh, aby sa lotérie zúčastnilo všetkých 30 klubov. Proti tomu vystúpili zástupcovia slabších tímov, ktorých šance na dobrý výber by sa tak výrazne zmenšili.

Všetci zúčastnení na záver rokovania vyjadrili presvedčenie, že sa celá vec vyrieši 20. apríla, keď zasadá vedenie NHL na čele s jej komisárom Gary Bettmanom.

Súvisiace články