Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Generálku odchytal Kello celú, ale so zaťatými zubami

Marián Kello. Stále ho trápi boľavé rameno. (Autor: tasr)
Bohuslav Matia|Publikované 29. feb 2016 o 23:00

Marián Kello bol ešte v neistote, aké budú výsledky po vyšetrení magnetickou rezonanciou, lebo rameno stále bolí.

Posledný prípravný zápas futbalistov FC VSS Košice v Poprade (0:0) odchytal brankár Marián Kello celý, aj keď bol ešte v neistote, aké budú výsledky po vyšetrení magnetickou rezonanciou, lebo rameno, ktoré mu skomplikovalo angažmán na Cypre, stále bolí.

KOŠICE. Tridsaťtriročný rodák z Gelnice i vedenie košického klubu veria, že to zranenie mu na jar nebude komplikovať život, lebo mužstvo v boji o návrat do najvyššej súťaže potrebuje mať v bráne istotu.

Zatiaľ je však ťažké odhadnúť, či to nie je vážnejšie, ako sa na prvý pohľad po jeho príchode do Košíc zdalo.

„Vážnejšie je to preto, že to trvá už tri mesiace, a stále to nie je preč. Na Cypre sa mi to nestalo v jednej minúte, pri nejakom zákroku, ale začalo sa to postupne, a stále sa to zhoršovalo. Boli momenty, keď som nemohol ani dvíhať, hádzať loptu či rotovať. A stále tie bolesti cítim. Na magnetickej rezonancii som bol v piatok, ale výsledky vyšetrenia ešte nemám, lebo posudok bude hotový až tento týždeň. Je to problém, a radíme sa s lekárom, ako ho riešiť.“

Stále to cíti

Možno bolo aj riziko, že v Poprade bol v bráne celých deväťdesiat minút, lebo sem-tam musel zaťať zuby, aby vydržal.

„Cítil som to rameno, samozrejme, lebo mám problémy s rotátormi a pri niektorých pohyboch to bolo veľmi bolestivé. Pri jednom zákroku, keď som vytlačil loptu na žrď, ma to strašne bolelo, a už do konca zápasu som chytal s bolesťou.“

Mladý brankár Martin Leško je už preč (odišiel do Žiliny), ani Matúš Ružinský ešte nie je po zranení celkom fit, a v nedeľu už štartuje jarná časť ligy.

„Teraz nejdem špekulovať čo bude, beriem to tak ako je. Skúsime dať do toho každý sto percent, aby sme ten problém odstránili, dúfam, že sa nám to podarí,“ verí Marián Kello, že na jar naplní očakávania vedenia košického klubu i jeho fanúšikov.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.