Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Generálka v Sao Paule na otvárací zápas bola bez plnej kapacity

Na štadióne, ktorý bude po MS slúžiť Corinthians, sa bude hrať 12. júna prvé stretnutie záverečného turnaja medzi Brazíliou a Chorvátskom. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 2. jún 2014 o 08:48

Miestny stavebný úrad povolil vstup len na jednu z tribún s dočasnými sedadlami pre MS.

SAO PAULO. Štadión v Sao Paule má za sebou generálku na otvárací zápas futbalových majstrovstiev sveta. Neprebehla podľa predstáv Medzinárodnej futbalovej federácie, pretože namiesto plnej kapacity 68 034 divákov bolo na nedeľňajšom zápase najvyššej brazílskej súťaže medzi domácimi Corinthians a Botafogom obsadených iba 37-tisíc miest.

Miestny stavebný úrad povolil vstup len na jednu z tribún s dočasnými sedadlami. Organizátori nezaznamenali žiadne vážnejšie problémy na štadióne ani mimo neho, diváci sa sťažovali na vyťaženú dopravu, nedostatok pokynov a zdĺhavé bezpečnostné kontroly pri vstupe. Stretnutie museli na krátko prerušiť iba pre balóny, ktoré fanúšikovia vypustili na ihrisko. Po záverečnom hvizde svietil na ukazovateli skóre stav 1:1.

Prvým testom prešlo Itaquerao 18. mája. Druhá previerka bola pôvodne naplánovaná na štvrtok 29. mája, ale radnica Sao Paula ju zrušila, pretože by vraj príliš narušila plynulý chod mesta v pracovný deň.

Minulý týždeň vo štvrtok sa skončila dvojtýždňová inšpekcia generálneho sekretára FIFA Jéroma Valckeho po 12 štadiónoch pre MS 2014. Vyplynuli z nej obavy o pripravenosť troch dejísk - Porto Alegre, Natalu a práve Sao Paula. Zvyšných deväť miest obstálo.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.