Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Generálka úspešne, zajtra už naostro

Sportnet|Publikované 5. sep 2007 o 22:00

Hokejisti Trebišova zdolali v poslednom prípravnom stretnutí Bardejov 4:2. Zajtra ich čaká majstrovská premiéra v PrievidziTREBIŠOV. Spolu s

Hokejisti Trebišova zdolali v poslednom prípravnom stretnutí Bardejov 4:2. Zajtra ich čaká majstrovská premiéra v Prievidzi

TREBIŠOV. Spolu s hokejovou Slovnaft extraligou odštartuje zajtra aj druhá najvyššia slovenská súťaž. V I. lige sa podobne ako v uplynulom ročníku predstaví 16 tímov, rozdelených do dvoch 8-členných skupín A (západ) a B (východ).

Rovnaký model súťaže

Model súťaže ostáva rovnaký, v základnej časti odohrajú mužstvá 44 kôl, pričom tímy v rámci skupiny sa stretnú spolu štyrikrát (2-krát doma, 2-krát vonku), družstvá jednej skupiny s družstvami inej skupiny sa spolu stretnú len dvakrát (1-krát doma a 1-krát vonku). Viesť sa však bude od začiatku súťaže len jedna tabuľka so 16 tímami. Za víťazstvo sa budú udeľovať tri body, po výhre v predĺžení 2 body a za prehru v predĺžení alebo až po samostatných nájazdoch získa zdolaný jeden bod. "Naším cieľom je hrať aspoň v strede tabuľky a popritom chceme do hľadiska prilákať viac divákov," prezradil Jozef Škrak, ktorý je rovnocenným trénerským partnerom Branislava Kohutiara.

Celkovo štyri farmy

Nováčikom súťaže sú MHC 46 Bardejov a MHK Dolný Kubín, ktorý

bude farmou extraligového Martina, v západnej skupine napriek

vypadnutiu zostala Prievidza, ktorá odkúpila prvoligovú licenciu.

Farmárskymi tímami sú aj HK Ružinov 99 Bratislava (Slovan), HK

Trebišov (Košice), HK 21 SM Ružomberok (Liptovský Mikuláš). "Z pohľadu Košíc je stratégia jasná chcú dávať príležitosť vlastným talentovaným chlapcom a hráčom, ktorí sa nezmestia do zostavy extraligistu. Od trénera Šterbáka máme prísľub, že zajtra v Prievidzi budeme môcť počítať s dvojicou útočníkov," doplnil.

Úspešná generálka

V utorok odohrali Zemplínčania generálku s Bardejovom, nad ktorým vyhrali 4:2. Zajtra v Prievidzi to už bude iná káva. "Na hornej Nitre sa kompletne zmenilo vedenie i káder. Výsledky v príprave nasvedčovali tomu, že tento klub bude mať vysoké ambície, takže nás nečaká žiadny outsider," dodal J. Škrak a my pripomeňme, že aj v druhom kole sa Trebišov predstaví na ihrisku súpera v Prešove. O týždeň v piatok privíta v domácej premiére rovnakého súpera.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.