Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Generálka Prešovčanov na Bukurešť dnes v Topoľčanoch

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Prešov Ďalšou predohrávkou pred sobotňajšou Ligou majstrov s Dinamom Bukurešť pre slovenského hádzanárskeho majstra Tatran Prešov je dnešný zápas

(18.h) desiateho extraligového kola na palubovke extraligového nováčika v Topoľčanoch. Prešovčania v ostatnom stretnutí skupiny F najprestížnejšej európskej hádzanárskej súťaže vo Veszpréme nepochodili. Oslabení o nemocných a nedoliečených hráčov prehrali o sedemnásť gólov. Ešte väčší výprask (prehra o 23 gólov) schytal sobotňajší súper Tatrana z Rumunska v španielskom Ciudade Real. Aj keď v prešovskom tábore sa nahlas hovorí najmä o hádzanárskej sobote, ktorá dá definitívnu odpoveď , ktoré zo súperiacich mužstiev postúpi z tretieho miesta skupiny F Ligy majstrov do štvrtého kola druhej najvýznamnejšej európskej súťaže hádzanárov Pohára víťazov pohárov, najdôležitejší zápas je ten najbližší. Pre zeleno bielych teda dnešný pod Tribečom.

"Z Maďarska sme sa vrátili v nedeľu nad ránom. Na druhý deň sme už trénovali dvojfázovo. Po podvečernom tréningu mužstvo kvalitne regenerovalo. Včera sme mali najprv teoretickú prípravu na zápas v Topoľčanoch a po nej aj praktickú palubovke Tatran handball arény," vraví Šulcov asistent Jurij Žuravľov (na snímke vľavo). Po príchode do Veszrému mal problémy s črevnou virózou Kozlov, nehral ani nedoliečený Jančo. No nielen ich trápil nie stopercentný zdravotný stav... "Rado Kozlov stále maróduje a do Topoľčian dnes určite nepocestuje. Stav nášho kapitána Miša Janča sa zlepšuje, ale napriek tomu nad jeho štartom visí otáznik. Zdravotné problémy staršieho dáta sa vrátili Radovi Pekárovi. Preto ostatné dva tréningy vynechal. Do Topoľčian odchádzame dnes predpoludním. Či s Pekárom alebo bez neho, je tiež otázne." Prešovčanov čaká extraligový nováčik. Máte o ňom aktuálne informácie alebo je pre vás tak trochu neznámou? "Nastúpime proti mladému a dobre zohranému mužstvu, ktoré je pokope už štvrtý rok. Má kvalitné krídla, ktoré predovšetkým využíva v koncovke. Na postavenú obranu aj v rýchlych protiútokoch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.