Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Generálka na extraligu sa vysokoškolákom príliš nevydarila

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 00:00

Milicz/Prešov - Počas víkendu štartovali volejbalisti VK PU Prešov na silne obsadenom turnaji v poľskom Miliczi, ktorý bol pre nich generálkou na

piatkový štart extraligovej súťaže. V šesťčlennej konkurencii nevyhrali ani jeden zápas, s Wroclawou, Nysou, Gorzówom a Belachatowom dohromady uhrali iba dva sety.

"Turnaj bol výborne pripravený po organizačnej stránke, hrali sme v mestečku Milicz, ktorý je asi 30 kilometrov od Wroclawi a práve Wroclaw tam bude hrať aj domáce ligové zápasy. Stretli sme sa s kvalitnými súpermi, ale ako generálka na ligu turnaj absolútne nesplnil moje predstavy," hodnotil tréner VK PU Richard Vlkolinský.

Určité sklamanie malo podľa kormidelníka vysokoškolákov niekoľko aspektov. "Predovšetkým som čakal, že sa vykryštalizuje základná šestka a ukáže sa nejaká prirodzená vodcovská osobnosť. Žiaľ, ani jedno, ani druhé sa nesplnilo a tak to už ostane len na mojom rozhodnutí. Čo sa týka samotnej hry, zaostali sme najmä na prihrávke a nahrávke. V porovnaní so súpermi tam máme podstatne mladších hráčov, ktorí nie sú tými dirigentmi, akými by mali byť. Zaujímavé bolo aj porovnanie s vekovo rovnako mladými Poliakmi, ktorí sú už herne ďalej ako naši hráči. Oproti výkonu na predchádzajúcom turnaji v Bielsko-Bialej sme hrali podstatne slabšie."

Ani nálada v tíme nebola najlepšia. "Možno to bolo aj tým, že hráčom meškajú výplaty, majú problémy s výstrojom a doteraz sme sa pred začiatkom extraligy poriadne nestretli s vedením klubu. Myslím, že sú to veci, ktoré bude potrebné do štartu súťaže doriešiť, lebo nerobia v mužstve dobrú krv."

Niekoľko dní pred úvodným extraligovým duelom (v piatok doma so Žilinou) teda majú v tábore VK PU na čo využiť. "Som presvedčený, že hráči majú fyzicky natrénované, po tejto stránke sú dobre pripravení. Absolvujem s nimi ešte osobné pohovory, predostriem im svoje predstavy, na čo chcem vsadiť, čo budem od každého z nich očakávať," uzavrel R. Vlkolinský.

Súvisiace články