Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Generálka na Benfiku Lisabon Dukle vyšla

Sportnet|13. sep 2004 o 00:00

Banská Bystrica už niekoľko dní žije zápasom prvého kola Pohára UEFA, v ktorom vo štvrtok Dukla hostí Benficu Lisabon. Prvoligový duel s Rimavskou Sobotou v sobotu mal byť akousi generálkou na duel roka. Hralo sa pod umelým osvetlením, po prvý raz po ...

Radovana Kulika z Dukly (č. 15) fauluje Martin Hloušek z R. Soboty. Z následného priameho kopu otvoril skóre Miroslav Sovič. FOTO SME - MICHAL VALL

Banská Bystrica už niekoľko dní žije zápasom prvého kola Pohára UEFA, v ktorom vo štvrtok Dukla hostí Benficu Lisabon. Prvoligový duel s Rimavskou Sobotou v sobotu mal byť akousi generálkou na duel roka. Hralo sa pod umelým osvetlením, po prvý raz po piatich rokoch od zápasu s Ajaxom Amsterdam, a fanúšikovia mali dôvod aj na mexické vlny.

Dukla zahrala väčšinu stretnutia kvalitne a hlavne tri góly v sieti Gemerčanov rozozvučali emócie divákov. Rimavská Sobota sa tiež pričinila o dobrý futbal, nevedela sa však presadiť strelecky. Už v treťom stretnutí nestrelila gól, čo trápilo aj kanoniera a kapitána Jozefa Pisára. "Neviem, čím to je. Útočníkom málo pomáha záloha a následne sa v obrane robia veľké chyby. Potom celý výkon celého mužstva vyznie zle."

Vojaci tiež niekedy potrebujú veľa šancí na gól, v sobotu boli efektívnejší. Hlavne Miroslav Sovič potešil divákov dvoma krásnymi presnými zásahmi. "Spokojný som s výkonom aj gólmi. Konečne som sa presadil v tejto sezóne, zápas sme mali pod kontrolou a asi tak som si predstavoval generálku na Benfiku." Pred prvým gólom videl, že brankár hostí Benko má zakrytý výhľad a loptu zbadal až v poslednej chvíli, keď už nestihol reagovať. "Pozrel som si, kde stojí múr, a trafil som tak, ako som chcel." Po získaní trojgólového náskoku hráči Dukly podvedome poľavili, akoby už mysleli dopredu na Pohár UEFA. "Niečo podobné sa nevypláca. Máme dosť skúsených hráčov, ktorí nepodcenia súpera ani treťoligistu."

Martin Fabuš už druhýkrát nastúpil v základnej zostave a dôveru pretavuje do gólov. Prvý dal Trnave, teraz Rimavskej Sobote druhý a navyše prihral Sovičovi na tretí. "Predviedli sme solídny futbal, môžeme byť spokojní. Aj ja s mojím výkonom. Záleží len na mne, aby som si udržal miesto v základnej zostave, pravidelne hrával a aby sa mi darilo," povedal M. Fabuš.

Vo štvrtok hrá Dukla proti Lisabončanom a pre Martina sa črtá príležitosť znovu nastúpiť v základnej zostave. Jakubko je po zranení a Semeník bol vylúčený v 2. predkole Pohára UEFA proti švajčiarskemu FC Wil. "Všetci sa už tešíme, mám však problém. Pri strelení gólu som si natiahol sval a uvidím, či sa dám dovtedy do poriadku. Ako som kopol do lopty, noha mi zostala v tráve," dodal Martin Fabuš.

MIRO GREŠKO

Súvisiace články