Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gemerskí maratónci na MMM 2003

Sportnet|Publikované 16. okt 2003 o 22:00

Košice/Rožňava - Na tohtoročnom Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach sa štartovú čiaru postavili aj bežci z gemerského regiónu. V chladnom a

daždivom počasí sa snažili podať čo najlepšie výkony a zlepšiť si svoje časy z predchádzajúcich ročníkov.

V polmaratóne reprezentovalo okresy Rožňava a Revúca desať mužov a jedna žena. V cieli zaevidovali celkom 470 bežcov a 71 bežkýň. Jozefína Bernátová z Jablonova nad Turňou sa umiestnila časom 1:38:43 sekúnd na 11. mieste. Medzi mužmi dosiahli Gemerčania nasledujúce umiestnenia:

425. Štefan Bašták (Mesto Dobšiná) čas 2:04:58

Maratónsku trať medzi ženami úspešne absolvovala Mária Kleinová z klubu Elán Rožňava. Časom 3:46:09 sekúnd si vybojovala v celkovom poradí na 11. mieste a vo svojej kategórii obsadila pekné 2. miesto. Do cieľa dobehlo 22 žien.

Medzi mužmi štartovali dvaja reprezentanti gemerského regiónu. Jozef Sedlák z Jednoty SD revúca dobehol v čase 3:11:09 a obsadil tak v celkovom poradí 111. miesto, vo svojej kategórii mu patrí 69. priečka. Tibor Judt z AC Maratón Rožňava nedobehol do cieľa. Z celkového počtu 395 zaevidovaných maratóncov nedobehlo celkom 20 bežcov.