Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gemerské mužstvá na Spiši neuspeli

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Rožnava V predposlednom jesennom kole sa obaja zástupcovia ObFZ Rožnava v skupine juhozápad V. ligy predstavili na Spiši. Novácik so Štítnika po

slušnom výkone smoliarsky prehral v Prakovciach a posledný Jablonov dostal v Chrasti až sedem gólov, co napriek trom streleným, nemohlo na bodový zisk stacit.

PRAKOVCE ŠTÍTNIK 3:0 (0:0)

Góly: 64. Opremcák (11m), 70. Hulic, 75. V. Regec. ŽK: ? Herchl. CK: Lukác. Pred 250 divákmi rozhodoval Uhlár.

PRAKOVCE: Gordan, Cech, Opremcák, Stoklas, Kuchta, J. Regec, Silla, Slovinský, Klekner, V. Regec, Hulic (striedali: M. Jano, Lukáš, Žiga). TJ BANÍK: Almáši, Mir. Macko, Spišák, Mar. Macko, Leng, Kuzma (65. Krága), B. Milko, Mich. Gallo (65. Zdechovan), Ikri, P. Milko, Herchl (87. Cipka).

Hostia sa v Prakovciach predstavili dobrou kombinacnou hrou. Na tažkom teréne v prvom polcase zacali domáci s elánom a hned v úvode dve cisté šance nepremenili Hulic a Slovinský. Domáci mali prevahu pocas prvého polcasu, hostia mali jednu cistú šancu, ale v 37. minúte B. Milko z hranice malého vápna nastrelil brankára Gordana, ktorý bravúrne zasiahol. Po bezgólovom prvom polcase sa domáci vrhli do útoku a ich snaha bola korunovaná v 64. minúte, ked Opremcák premenil pokutový kop, po faule na Slovinského. Hostia na bojovnosti nic nestratili a snažili sa vyrovnat. V 66. minúte stopér hostí síce tvrdo, ale nie zákerne zastavil V. Regeca a musel predcasne pod sprchy. V 70. minúte po samostatnej akcii vsietil druhý gól Hulic, ked obišiel aj brankára. O pät minút neskôr kanonier V. Regec zaznamenal so štastím tretí gól. V 86. minúte mohol vsietit cestný úspech baníkov Zdechovan, ktorý strelu B. Milka smerujúcu mimo brány Prakoviec, nedokázal usmernit za chrbát domáceho gólmana. "Podla mna to bol remízový zápas. Výsledok ovplyvnil rozhodca, ktorý nariadil vymyslenú penaltu a neskôr nám neoprávnene vylúcil Spišáka. Dalšie dva góly v oslabení nás definitívne položili na lopatky," skonštatoval predseda TJ Baník Štítnik Miloš Gallo.

CHRAST JABLONOV 7:3 (4:0)

Góly: Javorský 2, Štefko 2, M. Jancár, Sopkovic, Dirda Kardos, Štefan, Scziranka. ŽK: bez. D: 150. R: Kocišcák.

Na prekvapenie domácich hostia posilnení o štyroch nových hrácov sa prezentovali na tažkom teréne dobrým futbalom. O osude stretnutia však rozhodli Chrastania už v prvom polcase, ked štyrikrát prekonali gólmana hostí. Nepríjemný bol pre plynárov hlavne úvod zápasu. Po prestávke inkasovali Jablonovcania opät a až za stavu 0:5 sa presadili aj strelecky. Podarilo sa im tromi gólmi znížit, ale v závere Spišiaci ešte dokázali dva razy skórovat. "Zápas sme vyhrali aj bez penazí, o ktorých si myslí prezident FK Smižany, že ich dávame rozhodcom," strucne uviedol po zápase predseda FK Sokol Chrast nad Hornádom Ladislav Jancár. "Zase ten zaciatok, ved už v 5. minúte sme prehrávali 2:0. Nehrali sme zle, chlapci velmi chceli, bojovali, ale naše góly už prišli pozde. Dobre hral F. Juhász, ktorý bol našim najlepším hrácom na ihrisku, ale aj ostatní sa nemusia hanbit, hoci pri takom výsledku, to možno znie cudne," povedal vedúci mužstva STG Jablonov nad Turnou Pavol Kardos.