Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Gemerské Blesky potrápili Hamšíkovcov

(Autor: FAGB)
Peter Podolinský|Publikované 13. jún 2017 o 22:00

Mužstvo FA GB Gemerská Hôrka cestovalo na turnaj do Kraľovian.

KRAĽOVANY/GEMERSKÁ HÔRKA. Malí futbalisti z FAGB Gemerská Hôrka strávili sobotu na turnaji Quick sport Cup v Kraľovanoch.

Bol to veľmi dobre obsadené a silnými tímami nabité podujatie, štartovali tam FŠ Mareka Hamšíka Jupí Banská Bystrica, FAMT Prešov, MŠK Žilina, MŠK Púchov či MFK Ružomberok.

Gemerské Blesky: fotogaléria

11.6.2017

„Medzi zvučnými menami naša dedinka,“ začal s úsmevom štatutár FAGB Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla.

„ Naši chalani podali neskutočný výkon aj napriek tomu, že brankár Miloš nemohol nakoniec vycestovať kvôli zdravotným problémom. Išli sme teda značne oslabení, no chalani sa chopili šance a ukázali, že nie sú len tak na zahodenie alebo druhoradí hráči. Podali ozaj skvelý výkon a snažili sa ako vedeli a som na nich patrične hrdý na každého z nich aj za to, že bojovali tiež za kamoša Miloša, ktorý nútene ostal doma. Hneď po vystúpení z auta sme skočili na plochu a to sa nám kus vypomstilo. Cesta bola dlhá, náročná a hlavne kľukatá hore Dobšinským kopcom pre brušká niektorých chlapcov. Kúsoček sme sa oneskorili, ale rozlosované bolo a čakalo sa len na nás, na úvodné stretnutia. Potom sa nám pokazilo aj počasie a začalo doslova liať, no dohrali sme s hlavami hore. Zo šiestich zápasov sme dokázali dva vyhrať, v troch sme prehrali a v poslednom zápase si doslova vybojovala FŠ Mareka Hamšika Jupí Banská Bystrica bod za remízu 3:3. Klobúk dole chlapci, za takéto výkony, ktoré si zaslúžia obdiv. Patrične to ocenili aj viacerí diváci či rodičia chlapcov z iných tímov, že ste sa nevzdávali a hrali vždy až do konca. Ďakujem vám.“

Fakty

Zostava FAGB: V. Šimon, Krištóf, B. Juhász, I. Juhász, S. Šimon, Šeďo, Suhai, Perczel, Székely, Szabari, Milko. Tréner: Jaroslav Švehla. Vedúci družstva: Csaba Krištóf, Buli szervis: Berti Juhász.

Z výsledkov:

FAGB – FK H. Nitra 0:4, FAGB – TJ Párnica 3:2, FAGB – Slovan Šaľa 1:0, FAGB – Juventus Košice 1:4, FAGB – MFK Topoľčany 0:1, FAGB – FŠ M. Hamšíka 3:3.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.