Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Gemerská Poloma prezimuje najvyššie

O góly sa prevažne staral kapitán Miloš Gallo. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|Publikované 8. jan 2014 o 23:00

Šiestoligisti Gemerskej Polomy majú za sebou famóznu jeseň aktuálneho súťažného ročníka 2013/2014.

Vrátane dvoch predohrávok zimujú na vynikajúcom štvrtom mieste iba bod za vedúcou Gečou. Z pätice gemerských zástupcov sa tak stali najúspešnejším mužstvom v polčase súťaže.

GEMERSKÁ POLOMA. V prestávke predošlých dvoch ročníkov účinkovania v najnižšej regionálnej súťaži Polomčania v sezóne 2011/2012 zimovali na desiatom mieste a o rok neskôr na jedenástom.

Tentoraz dosiahli najlepšie umiestnenie, štvrtú priečku o bod za lídrom z Geče, Turňou n/B a Malou Idou. Toto umiestnenie bude určite dobrou východiskovou pozíciou do jarnej odvety.

Jadro mužstva v jesennej časti tvorili bývalí hráči z vyšších súťaží a kapitán Miloš Gallo okrem toho, že nastrieľal súperom osem gólov, pri množstve ďalších asistoval.

Blysol sa aj gólman Mišina, ktorý až v záverečných dvoch kolách doma kapituloval a s troma gólmi sa stal najlepším brankárom v počte inkasovaných gólov v domácom prostredí. Gólmani Hôrky, Turne n/B a Geče ich inkasovali totiž o tri viac.

Polomčania v domácom prostredí nenašli premožiteľa a postupne zdolali Krh. Podhradie, Ťahanovce, V. Opátske B, Kokšov–Bakšu, Budimír, Košickú Novú Ves i lídra z Geče.

Na pôde súperov naplno bodovali iba v Dobšinej, v predohrávke uchmatli bod v Geči a v Krh. Podhradí. V susedskom derby bodovali aj v Betliari, keď v závere Miloš Gallo premenil nariadenú penaltu. Prehrali v Malej Ide, Ďurkove, Turni n/B a Gem. Hôrke.

Príprava sa začne o mesiac

Zimnú prípravu začnú Polomčania od 6. februára. Najprv to budú tréningové jednotky v telocvični a neskôr prídu na rad aj prípravné stretnutia.

„Jesennú časť sme prakticky zakončili až pred dvoma týždňami a to účasťou na halovom turnaji Rožňava 24 Cup, kde sme vybojovali prvenstvo. Teraz nasleduje fáza relaxu a následne sa bude trénovať v telocvični. Počnúc mesiacom marec máme v pláne odohrať niekoľko prípravných stretnutí a to každú sobotu. Tie by sa mali odohrať v Moldave n/B, Sp. Belej, Tisovci, Kunovej Teplici a doma v Gemerskej Polome s mužstvami Muráň, Medzev Štítnik, Tisovec. Odveta by mala začať 6. apríla 2014, keď doma hostíme Dobšinú,“ uviedol k príprave manažér mužstva TJ Družstevník Gemerská Poloma Marek Kováč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.