Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Gemerská Hôrka už chce v Podhradí konečne bodovať naplno

Trináste derby. Krh. Podhradie a Gemerskú Hôrku čaká v sobotu v poradí už trináste derby. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|Publikované 9. okt 2014 o 22:00

Šlágrom desiateho kola bude trináste derby stretnutie medzi Krh. Podhradím a Gemerskou Hôrkou.

Šlágrom desiateho jesenného kola bude už v poradí trináste derby stretnutie medzi Krh. Podhradím a Gemerskou Hôrkou v najnižšej regionálnej súťaži.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Aktéri duelu patria medzi dlhodobých účastníkov najnižšej regionálnej súťaže a odohrali už dvanásť derby stretnutí.

Podhradčania sedemkrát vyhrali, pričom Hôrka iba päťkrát. Ani jeden duel doposiaľ neskončil remízou.

V ostatnom ročníku na jeseň doma Podhradčania vyhrali 2:0, keď vedúci gól padol až desať minút pred koncom z kopačky Prónyaiho a poistka prišla v ostatnej minúte z nariadenej penalty, ktorú premenil Piater.

Hostia však od 50. min., hrali v oslabení po vylúčení obrancu Izáka. V jarnej odvete doma dominovala Hôrka, ktorá vyhrala rozdielom triedy.

Fandenie v duchu fair play je prvoradé

Pre Podhradčanov nie je príprava na tento zápas v ničom iná ako na ostatné stretnutia a spočíva v tréningovom procese trikrát za týždeň.

„Do kádra by sa mali vrátiť Hajdúk s Piaterom, ale naďalej je zranený Erdöfalvi a v poslednom stretnutí v Kokšove–Bakši sa nám vykartoval Kardoš. Kedže už hráme šesť sezón spolu, ja osobne to nevnímam ako derby. Ide síce o prestíž, ale dúfam, že obe mužstvá zahrajú oku lahodiaci futbal a nám sa podarí potvrdiť doterajšie domáce víťazstvá plným bodovým ziskom. Verím, že sa už konečne nevyskytnú žiadne problémy z minulosti a preto apelujem na fanúšikov domácich i hostí o fandenie v duchu fair-play. Chceme si po zápase všetci podať ruky, spoločne posedieť pri občerstvení a zaželať si všetko naj do ďalších zápasov v súťaži,“ povedal pred blížiacim sa derby stretnutím tajomník FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Fanúšikom chcú darovať víťazstvo

V ostatnom dvanástom derby, ktoré sa konala v jarnej časti predchádzajúcej sezóny, Hôrka doma zvíťazila rozdielom triedy, pričom po Dostálovom góle nasledoval čistý hetrik Dávida Bodnára. Z Podhradčanov dokázal korigovať iba Hajdúk.

„Dúfam, že góly dám aj teraz. Myslíme už na vyššie umiestnenie v tabuľke, a preto body treba zbierať aj na súperových ihriskách. Veď odkedy sme prišli z Rimavskej Soboty, ešte sme v Podhradí nevyhrali. Okrem Izáka a A. Bodnára ideme na zápas v plnej sile. V poslednom čase sa nám už darí, len chýba trochu športového šťastia. Takže do Podhradia ideme plne sústredení a naladení. Cieľom je ukázať našim fanúšikom, že vieme bojovať, byť lepším mužstvom a preto im chceme darovať aj víťazstvo. Dúfam, že nás prídu podporiť v hojnom počte,“ uviedol úspešný strelec FK Gemerská Hôrka Dávid Bodnár.

Derby je na programe v sobotu so začiatkom o 14.30 hod. na ihrisku v Podhradí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.