Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gemerská Hôrka konečne víťazne

Sportnet|Publikované 6. sep 2007 o 22:00

Prvé tri body si trochu prekvapivo doniesli z ihriska súpera. Proti Hrabušiciam nastúpi aj s posilami.GEMERSKÁ HÔRKA. Futbalisti nováčika V. ligy

Prvé tri body si trochu prekvapivo doniesli z ihriska súpera. Proti Hrabušiciam nastúpi aj s posilami.

GEMERSKÁ HÔRKA. Futbalisti nováčika V. ligy JZ v doterajších zápasoch ťahali za kratší koniec. Nepomohlo ani domáce prostredie, prvé víťazstvo si tak neočakávane doviezli z Helmanoviec. Domáce mužstvo si vytvorilo územnú prevahu, ale kvalita hry bola na strane hostí. Tí sa sa vedenia ujali po štvrťhodine hry. Šaligovu strelu gólman domácich vyrazil a pohotový A. Danielis ju dorazil za jeho chrbát. Neskôr mali domáci výhodu penalty za faul Šmíra na hranici šestnástky, ale strelu z bieleho bodu Zmija gólman Makši kryl. Domáci vyrovnali stav v nadstavenom čase prvého polčasu, keď Pisko ťažil z dorážky. V úvode druhej časti hry využil chybu v domácej obrane A. Danielis a opäť dostal hostí do vedenia. Na 3:1 pre hostí upravil hlavou Ištók. Domáci korigovali Maliňákom, ktorý preloboval Makšiho. Skóre pre nováčika z Gemera mohlo byť výraznejšie, ale Šaliga po prečíslení miesto strely volil prihrávku na Kövesdiho, ktorý stál v ofsajde. Domáci sa snažili aspoň o zisk bodu, ale obrana hostí pracovala bezchybne. "Príchodom Betíka a Bodnára, ktorí spoľahlivo riadia zálohu. Zlepšujeme sa už aj v útočnej činnosti, čo bolo vidieť v Harichovciach aj doma proti Spišským Vlachom. Títo chlapci z administratívnych dôvodov v prvom stretnutí do hry nemohli zasiahnuť. Ich prestupové lístky sme zaslali v jednej obálke, čo nám na SFZ neuznali. Očakávame príchod ďalšej posily z Lipovníka. Všetko je dohodnuté a najbližšie by sa mal objaviť v našom drese Tibor Grecmacher. Zlepšený výkon chceme potvrdiť už v sobotu, keď hostíme lídra z Hrabušíc," uviedol tajomník klubu Tibor Balázs, ktorý sa už zotavil z choroby a mužstvo dôrazne riadi z lavičky. Okrem Grecmachera by sa v najbližšom zápase mal objaviť aj R. Klinko z SP MFK Rožňava.

ŠTATISTIKA

Helcmanovce - Gemerská Hôrka 2:3 (1:1) Góly: Ľ. Maliňák, P. Pisko - A. Danielis 2, Ištók, ŽK: J. Maliňák - Šmíro, A. Danielis, R: Dubovecký, D: 100, GEMERSKÁ HÔRKA: Makši - Izák, Šmíro, Zs. Danielis, M. Szabó-Dózsa, Gášpár, Bodnár, Betík, Ištók, A. Danielis, Šaliga, striedali Györgyi, Kovács.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.