Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gemerčania proti dosiaľ neporaziteľným nováčikom súťaže

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Gemerskí štvrtoligisti hrajú s nováčikmi súťažného ročníka. Nie je však nováčik ako nováčik. Kým Rožňavčania sa predstavia na pôde

extreťoligistu v Spišskej Novej Vsi, tak v Betliari privítajú vlaňajšieho víťaza skupiny Juhozápad V. ligy, celok Košickej Novej Vsi.

Rožňavský futbal v kategórii dospelých je na tom veľmi zle. Po siedmych kolách majú futbalisti SP MFK Rožňava na svojom konte iba 4 body a sú predposlední. Pred týždňom doma hladko podľahli lídrovi z Krompách 0:4. V nedeľu cestujú na ihrisko druhého celku tabuľky. Spišiaci dokázali v 6. kole zvíťaziť v Topoľanoch v pomere 2:1 a sú stále bez porážky, rovnako ako tretia Koš. Nová Ves a líder z Krompách. Trénerovi Rožňavy Zoltánovi Breuerovi bude okrem dlhodobo zranených Harhovského a Olivera Dávida, v nedeľu chýbať i odcestovaný útočník Hronec. "Súper nás čaká rovnako ťažký ako pred týždňom, navyše vonku, takže veľké oči nemáme. Polovicu mužstva budú opäť tvoriť dorastenci, preto veľmi v zisk bodov neverím. Dúfam, že chlapci odovzdajú na Spiši všetky sily a napodobnia dobrý výkon z Lastomíra, kde sme prehrali až gólom v poslednej minúte zápasu," povedal pred duelom v Spišskej Novej Vsi rožňavský kormidelník.

Tatran Betliar je na 6. mieste priebežnej tabuľky a nebyť prehry, navyše zbytočne vysokej, mohol byť ešte vyššie. Napriek tomu, že súper od Košíc je bez prehry, sú tatranci v tomto zápase miernym favoritom. Pred dvoma týždňami získali Košičania bod v Moldave po bezgólovej remíze. V kádri nováčika, ktorí hrá dobrý a technický futbal, je niekoľko veľmi kvalitných futbalistov patriacich k špičke sálového futbalu na Slovensku. Slabý výkon Betliarcov spred týždňa by mal byť varovaním, aby po sľubnom štarte do ligy zbytočne nestratili doma body, ako sa im to prihodilo v predposlednom vlaňajšom kole, keď podľahli doma Haniske 1:4. Ak pripravia prvú porážku pre nováčika, v očiach všetkých gemerských fanúšikov "koženej" odčinia vysokú prehru zo Sečoviec a udržia sa na horných poschodiach tabuľky. "Po odovzdanom a nepresvedčivom výkone chceme proti súperovi, ktorý ešte neprehral, odohrať oveľa lepší zápas. Verím, že zabojujeme a dosiahneme víťazstvo. Spokojnosť bude len s troma bodmi a s týmto cieľom vybehneme v nedeľu na ihrisko," uviedol hrajúci tréner FK Tatrana Betliar Marian Šlosár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.