Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Gelnickí hokejisti sa strelecky prebudili

Konečne góly. Gelnickí diváci sa dočkali víťazstva a v súboji s Breznom videli jedenásť gólov, osem do siete hostí. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 19. feb 2015 o 23:00

V poslednej tretine nastrieľali Breznu šesť gólov.GELNICA. V 25. kole druhej najvyššej hokejovej súťaže Gelničania hostili Brezno. Pri vytváraní zápisu o stretnutí obe strany nemali veľa práce. Domáci mali dva a pol útoku, hostia presne desiatich hráčov v poli.

Rošády v zostave

Gólovo a bodovo sa Gelničania za ostatné týždne nevedeli na domácom ľade presadiť. Aj v súboji s Breznom dve tretiny búšili do súpera, ktorý „odpadol“ až v poslednom dejstve.

„Znova sme mali problém s maródkou. Horko ťažko vyskladal tréner tri útoky. V prvej a druhej tretine sme sa hľadali na ľade. Vytvorené boli nové päťky a tak súhra viazla. Prvá formácia bola úplne nová, lebo chýbal brat a Findura. Pomohla nám druhá formácia, lebo tá dávala góly. Brezno sa stále gólovo doťahovalo. Pred treťou tretinou nám tréner poriadne prehovoril do duše. To sa odzrkadlilo na ľade a konečne sme začali strieľať góly,“ zhodnotil domáce vystúpenie s Breznom útočník HK Slovan Gelnica Lukáš Laškody.

Konečne góly

Využívanie gólových šancí je v tejto sezóne v podaní Gelničanov už hokejová zúfalosť. V počte nastrieľaných žrdí sú už druholigovými rekordérmi.

Pri pohľade na konečný výsledok s Breznom 8:3 všetko nasvedčuje o jednoznačnom priebehu v podaní Gelničanov. Tí sa však gólovo presadili až v poslednej tretine.

„V tretej tretine sme to už zobrali do svojich rúk. Po dlhšom čase sme zvíťazili, no konečne sme začali strieľať góly. S gólovým zakončením sa boríme už celú sezónu a teraz sme to konečne prelomili v tretej tretine. Šesť gólov, to sa len tak nevidí,“ povedal autor gólu na 5:2 L. Laškody.

Výsledkom 8:3 si Gelničania prinavrátili divákov na svoj zimák a ten bude počas víkendu žiť druholigovým seniorským hokejom.

„V sobotu a nedeľu hráme doma. Hlavne súboj s Detvou bude dôležitý v boji o našu vysnívanú štvrtú priečku. V nedeľu hostíme Sabinov. Šesť bodov potrebujeme do tabuľky, aby sme skončili na štvrtom mieste. Nebude to však jednoduché, ale verím, že budeme pokračovať v gólovom nasadení z poslednej tretiny s Breznom,“ dodal hráč Gelnice Lukáš Laškody.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.