Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gelničania inkasovali desiatku

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Košice - Východná skupina druhej hokejovej ligy mala na programe tretie kolo. Humenčania v ňom prekvapili a získali body nad rezervou Liptovského

Mikuláša. Gelničania sa predstavili v Brezne, od ktorého dostali desať gólov.

Humenné - L. Mikuláš B 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Prvá tretina sa lepšie vydarila hosťom. Domáci zmobilizovali sily a rozhodli o bodovom zisku v prostrednej tretine. O góly sa podelili: Mandula, Hudák po 2, Fridrich, Jurík - Nemec 2, Guttleber. Vylúčení 5:8, navyše Tarageľ (L. Mikuláš) 10 min. osobný trest. Presilovky a oslabenia 0:0. Rozhodovali Bačo - Hric. Pred 800 divákmi.

Brezno - Gelnica 10:3 (4:0, 5:3, 1:0)

Breznania o víťazstve rozhodli už v prvej tretine. V prostrednej diváci videli úrodu gólov a darilo sa aj hosťom. V záverečnej tretine však Gelničania už boli bezzubí a diváci sa dočkali vytúženej desiatky. O góly sa podelili: Pilát 3, Fábry 2, Dvorský, Paučik, Bendík, Krajčo, Hanuska - Šveda, Králik, Ondrejčák. Vylúčení 12:9, navyše Gerö (Brezno) 5 + DKZ. Presilovky 2:3, oslabenia 0:0. Pred 450 divákmi rozhodovali Druka - J. Marcinko.

Bardejov mal voľno.

1. Brezno320114:104

2. Humenné320113:94

3. Bardejov21019:72

4. L. Mikuláš B21019:92

5. Gelnica20026:160

4. kolo pokračuje v sobotu o 17.30 hod. stretnutím Bardejov - Gelnica, v nedeľu o 16.00 hod. zápasom L. Mikuláš B - Brezno. Humenčania budú mať voľno.