Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Gebrselassie pobeží v piatok 10.000m aj napriek zraneniu achilovky

TASR|18. aug 2004 o 19:20

Atény 18. augusta (TASR) - Etiópsky bežec Haile Gebrselassie sa rozhodol zúčastniť sa na piatkovom behu na 10.000 metrov na prebiehajúcich olympijských ...

Atény 18. augusta (TASR) - Etiópsky bežec Haile Gebrselassie sa rozhodol zúčastniť sa na piatkovom behu na 10.000 metrov na prebiehajúcich olympijských hrách v Aténach napriek problémom s Achillovou šľachou na ľavej nohe.

"Keby išlo o hociktoré iné preteky, tak by som určite neštartoval. Ale toto je olympiáda, ktorá je len raz za štyri roky a možno to bude aj môj posledný súťažný výkon," vyhlásil fenomenálny vytrvalec, ktorý sa chystá na zvyšok svojej bohatej kariéry presedlať na maratón.

Dvojnásobný olympijský víťaz, ktorý má šancu získať už svoj tretí titul na najvýznamnejšom športovom podujatí, by rád videl na svojej hrudi další cenný kov. "Keby som získal tretí titul, bolo by to fantastické. Ale víťazstvo mojej vlasti si cením rovnako ako moje vlastné." Jeho najväčším súperom je Kenenisa Bekele, ktorý prekonal Gebrselassieho svetové rekordy v behu na 5000 a 10.000 metrov v júni v rozmedzí ôsmich dní.

Samotný Gebrselassie na adresu Bekeleho povedal: "Je to veľmi dobrý súper. Sme však priateľmi, máme spoločného manažéra a trénera a taktiež spolu trénujeme." Po skončení olympiády sa etiópsky bežec pravdepodobne podrobí operácii ľavej achilovky, ktorá ho trápila už na OH 1996 v Atlante.

Súvisiace články