Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Gašparovič odcestuje v utorok do Atén na Hry XXVIII. olympiády

TASR|13. aug 2004 o 13:12

Bratislava 13. augusta (TASR) - Prezident SR Ivan Gašparovič odletí na budúci utorok do dejiska olympijských hier v Aténach povzbudiť športovcov, ktorí ...

Bratislava 13. augusta (TASR) - Prezident SR Ivan Gašparovič odletí na budúci utorok do dejiska olympijských hier v Aténach povzbudiť športovcov, ktorí budú na najväčšom športovom podujatí roka reprezentovať Slovensko.

Hovorca prezidenta Marek Trubač zatiaľ nevedel spresniť, na ktorých športových zápoleniach sa hlava štátu zúčastní ako divák. Predpokladá však, že uvidí v akcii športovcov, ktorí sú vážnymi kandidátmi na medaily. Hneď v utorok by sa mala v prípade postupu do finále na 200 m v.sp. predstaviť plavkyňa Martina Moravcová, v rozjazdách zasiahnu do bojov vodní slalomári Michal Martikán, Elena Kaliská a Gabriela Stacherová a v hre by mali byť aj niektorí zo siedmich tenistov Dominik Hrbatý, Karol Beck, Karol Kučera, Daniela Hantuchová, Martina Suchá, Ľubomíra Kurhajcová, Janette Husárová. Na vystúpenie slalomárov a obhajcov zlatých medailí zo Sydney 2000 súrodencov Petra a Pavla Hochschornerovcov a strelca Jozefa Gönciho by si musel prezident počkať do piatka.

Prezident sa však na svojej ceste do Atén minie s kanoistami. Štvornásobní majstri sveta v K4 bratia Michal a Richard Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača totiž cestujú do Atén až v piatok 20. augusta a prvýkrát budú súťažiť až v pondelok 23. augusta. Ešte nie je známe, koľko dní pobudne hlava štátu v dejisku letnej olympiády. "Môžu to byť dva-tri dni, ale aj celý týždeň," uzavrel pre TASR Trubač.

Na Hrách XXVIII. olympiády sa ako diváci zúčastňujú aj minister zahraničných vecí Eduard Kukan a šéf rezortu školstva Martin Fronc.

Súvisiace články