Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Pred rokmi prekonal rakovinu. Rozhodca z NHL vyhral známy golfový turnaj

Rozhodca vyberá Camovi Wardovi puk z korčule. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. aug 2019 o 11:22

Zahral si už aj na US Open.

BRATISLAVA. Kanaďan Garrett Rank patrí do prestížnej skupiny hlavných rozhodcov, ktorí pôsobia v zámorskej hokejovej NHL.

Tridsaťjedenročný arbiter si letnú prestávku v profilige kráti golfom a v tomto športovom odvetví sa mu tiež darí.

Vlani sa kvalifikoval na major turnaj US Open a minulý týždeň ovládol významné amatérske podujatie Western Amateur v Michigane, kde triumfoval ako prvý kanadský hráč za ostatné štyri desaťročia.

Rank pritom nemal jednoduchú životnú cestu. Pred ôsmimi rokmi zvládol boj s rakovinou a onedlho predčasne prišiel o otca.

"Takýto dôležitý titul z amatérskej úrovne som naháňal dlho a teraz sa stal môj sen skutočnosťou. Som nadšený z toho, čo som dokázal. Moje meno z trofeje už nikto nevymaže," cituje Ranka portál golfchannel.com.

Radosť hokejového rozhodcu je opodstatnená, veď predtým rovnaké podujatie ovládli golfové hviezdy ako Jack Nicklaus, Phil Mickelson alebo Tiger Woods.

Rank v roku 2011 prekonal rakovinu semenníkov a o štyri roky neskôr, v januári 2015, rozhodoval svoj prvý duel v NHL medzi Buffalom Sabres a Minnesotou Wild.

Vzhľadom na povinnosti v najprestížnejšej lige sveta nemá veľa priestoru na golfový tréning. Napriek tomu figuruje medzi amatérmi v elitnej stovke rebríčka a vlani sa prebojoval aj medzi profesionálov.

Na minuloročnom podujatí tzv. veľkej štvorky US Open síce neprešiel cutom, no zmeral si sily s najlepšími.

Športovo založený rodák z ontárijskej Elmiry odohrá do začiatku novej sezóny NHL ešte jeden golfový turnaj - Canadian Mid-Amateur Championship.

Na začiatku septembra sa však musí hlásiť v tréningových kempoch, aby mohol v nasledujúcom ročníku pridať do zbierky ďalšie stretnutia v hokejovej profilige. Zatiaľ ich v kariére viedol 262.

Súvisiace články