Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Garaj má ďalší opasok majstra sveta

Denis Kušmirek. Aj on sa tešil z víťazstva. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 23. okt 2013 o 00:00

Vo veľkom štýle sa po polročnej prestávke od operácie kolena vrátil do ringu kickboxer Pavol Garaj zo Štrby.

Vo veľkom štýle sa vrátil do ringu kickboxer Pavol Garaj zo Štrby. Po polročnej prestávke od operácie kolena nastúpil na svoj prvý zápas a hoci mal proti sebe veľmi zdatného protivníka z Francúzska, dokázal ho zdolať na body a získal opasok majstra sveta federácie WKN.

POPRAD. Podujatie profesionálneho boxu v rámci série Bigger's Better v Poprade bolo rozdelené do dvoch častí. V úvode večera mohli diváci vidieť šesť zápasov v kickboxe.

Počas hlavnej časti Bigger's Better sa potom v hale predstavili profesionálni boxeri vo vyraďovacej pyramíde. Ešte pred finálovým boxerským zápasom sa zaplnená Aréna Poprad mohla tešiť s domácim borcom Pavlom Garajom, ktorý získal opasok majstra sveta federácie WKN.

Pred finálovým zápasom Bigger's Better medzi Slovákom Lukášom Horákom a Rumunom Lucianom Botom sa odohral súboj o opasok majstra sveta v kickboxe.

Proti Francúzovi Steevovi Valentovi sa postavil vyzývateľ z Popradu, Pavol Garaj. V zápase, ktorý bol pre Popradčanov hlavným vrcholom večera, Pavol Garaj zdolal svojho súpera na body a do zbierky mu pribudol ďalší opasok majstra sveta.

„Veľmi sa z toho teším. Zvlášť preto, že to bol môj prvý, rozbehový zápas od aprílovej operácie kolena. Súper ma ničím neprekvapil, pretože som vedel, že bude veľa kopať. Snažil som sa otužovať hlavne stehná, aby som tých päť kôl vydržal,“ povedal po svojom víťazstve Pavol Garaj.

Večer uzavrel finálový zápas Bigger's Better, v ktorom sa z tesného triumfu nad Slovákom Lukášom Horákom tešil Rumun Luciano Bot.

Výsledky jednotlivých zápasov v kickboxe (prvý je vždy víťaz): Michal Kováč (B. Bystrica) vs. Richard Miláček (Poprad), Andrej Duchoň (Nitra) vs. Maroš Pačan (Poprad), Tomáš Tkáč (B. Bystrica) vs. Mário Faško (L. Mikuláš), Denis Lamanec (Poprad) vs. Patrik Remiš (Žilina), Denis Kušmirek (Poprad) vs. Erik Matejovský (Nitra), Samuel Hadzima (Poprad) vs. Tomek Makowski (Poľsko). Súboj o opasok majstra sveta WKN: Pavol Garaj (Poprad) vs. Steeve Valente (Francúzsko).

Súvisiace články