Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gantnerová o Soči: Nemáme kluby a tak sa o športovcov musia starať rodiny

Zľava: generálny sekretár SOV Igor Liba, vedúca výpravy slovenských športovcov Janka Gantnerová a prezident SOV František Chmelár. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 22. feb 2014 o 08:58

Vedúca výpravy Janka Gantnerová obhajuje vyhlásenia o medailách, Chmelár je spokojný.

SOČI. Vedenie slovenskej výpravy v Soči je s vystúpením našich olympionikov spokojné, i keď sa im nepodarilo splniť medailové očakávania.

Predolympijské vyhlásenia o aspoň troch cenných kovoch sa naplnili iba z jednej tretiny vďaka biatlonistke Anastasie Kuzminovej.

Jedna bola otázna

"V každom prípade sme počítali, že budeme mať tri medaily z biatlonu a jedna bola otázna. Nebol to môj výmysel. Vychádzali sme z návrhov a podkladov jednotlivých športových zväzov," uviedla vedúca výpravy v Soči Janka Gantnerová.

Vedenie SOV tajne dúfalo, že o medailové umiestnenie by mohla zabojovať aj bežkyňa na lyžiach Alena Procházková v jej najsilnejšej disciplíne šprinte. Dvadsaťdeväťročná pretekárka však v Soči prepadla, keď nedokázala postúpiť z kvalifikácie a obsadila až 39. priečku.

"Viac som čakala aj od mojej dcéry, pretože aj pre ňu to malo byť nejaké vyvrcholenie športovej kariéry. Čo sa týka celkových výsledkov, nemôžeme ich považovať za úspech. Aj my v Slovenskej lyžiarskej asociácii budeme robiť hĺbkovú analýzu. Športovci odovzdali to, čo v danom momente vedeli odovzdať. No určite majú na viac," povedala Gantnerová.

Vedúca výpravy reagovala aj na vyhlásenia zo Slovenska o rodinkárstve na olympiáde: "Na ZOH nie je ani jeden člen, ktorý by tu nemal byť. Všetci športovci splnili kritériá, všetci ich tréneri a realizačné tímy dlhodobo pôsobia v športe. Na Slovensku nie sú kluby a tak sa o prípravu športovcov musia starať rodiny."

Boli sme a sme realisti

Potešili ju výkony viacerých mladších reprezentantov. Najmä 5. miesto zjazdára Adama Žampu a ďalších desať umiestnení slovenských športovcov v prvej tretine štartového poľa. O dve sa postarali Kuzminová, Žampa a zjazdárka Petra Vlhová, po jednom pridali biatlonisti Matej Kazár, Pavol Hurajt a miešaná štafeta, bežec Martin Bajčičák a aj Andreas Žampa.

Prezident SOV František Chmelár dodal: "Boli sme a sme realisti. Vedeli sme, akú výpravu máme. Nie som sklamaný, skôr naopak. Máme niekoľko dobrých výsledkov, za výnimočný považujem najmä zlato Anastasie Kuzminovej. Všetky ostatné hodnotenia ponechám na vedúcich jednotlivých zväzov."

[content type="fb" stype="fanpage" url="https://www.facebook.com/sportove.spravy"][/content]

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.