Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Galko: V druhej lige už nemožno hovoriť o regulárnosti

Bohuslav Matia|Publikované 22. apr 2016 o 22:00

Druhá futbalová liga, alebo ak chcete Doxxbet liga, to už nie je regulárna súťaž, ale totálny chaos.

Najskôr odstúpenie Dolného Kubína, potom všelijaké „machinácie“ s bodmi, a teraz krach Borčíc. Ktovie, ako sa to všetko skončí.

KOŠICE. Futbalisti FC VSS Košice majú aspoň to šťastie, že odstúpenie Borčíc im nijako neublíži, pretože v nadstavbe sa s nimi nestretli.

Ba, má to aj svoje výhody, že žlto-modrí budú mať v dvoch kolách voľno, a ligu skončia skôr ako ostatní konkurenti v boji o postup, pretože v poslednom kole, 12. júna, mali privítať na svojom ihrisku práve Iskru Borčice.

Nie je to vážna súťaž

„Od začiatku sme predpokladali, že Borčice budú naším najvážnejším konkurentom v boji o postup do najvyššej súťaže, keď vyhrali svoju skupinu, a myslím si, že mali možno najlepší káder. Je to pre mňa prekvapenie, že odstúpili. Neviem, aký mali na to dôvod, ale je to ich vec a je to nepríjemné. No v tej lige je už naozaj guláš, veľký zmätok, už to nie je vážna súťaž, lebo nemožno hovoriť o nejakej regulárnosti, aj čo sa týka tých odrátaných bodov,“ povzdychol si tréner VSS Jaroslav Galko.

„Dúfam, že my to dohráme už bez ďalšej bodovej straty. A aspoň pôjdeme skôr na dovolenku, keďže v poslednom kole sme sa mali stretnúť s Borčicami. Verím, že na tú dovolenku pôjdeme ako víťazi druhej ligy, urobíme pre to všetko.“

Košičania hostia v nedeľu o 16. h ôsmu Nitru a veria v plný bodový zisk.

„My máme v nadstavbe na konte dve remízy a jednu výhru, ale ani Nitra v nej ešte neprehrala, aj keď má len tri remízy. I keď aj oni prišli o nejakých skúsenejších hráčov, majú kvalitnú mládežnícku základňu, z ktorej môžu dopĺňať A-mužstvo. Nitra hrá kultivovaný, dobrý futbal, takže to môže byť v nedeľu dobrý zápas, ako naposledy so Žilinou, aj keď vtedy nám chýbali góly. Dúfam, že minulý týždeň sme sa strelecky konečne prebudili, že to potvrdíme aj proti Nitre a podáme dobrý výkon.“

Bez Šinglára a Dramého

Trénera Galka potešilo, že v Bratislave proti juniorom Slovana už mohol nasadiť do hry, aspoň na jeden polčas, aj mladého stredopoliara Milana Dimuna.

„Veľmi sa z toho teším, pretože taký typ hráča nám chýbal. I keď hral iba polčas, sme radi, že mohol nastúpiť. Radi by sme boli, keby už mohol hrať aj Kamil Kuzma, ale ešte to po zranení nechce uponáhľať, a tú nohu si šetrí, trénuje tak na šesťdesiat až sedemdesiat percent. Proti Nitre však už bude aspoň na lavičke, i keď na ihrisko ešte nepôjde, pretože v zostave budú absentovať Peter Šinglár a Mahamadou Dramé. Šinglár má natiahnutý sval, a aj keď vyšetrenie ukázalo, že nie je poškodený, nejaký čas bude musieť oddychovať. Horšie je na tom Dramé, ktorý má po nešetrnom zákroku dosť vážne poškodený členok, čo odhalila magnetická rezonancia, a on nám vypadne na dlhší čas, odhadom na tri týždne.“

Autor: Bohuslav Matia

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.