Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Galis zvažuje aj alternatívu bez Karhana

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 00:00

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Dušan Galis pripustil, že v najbližšom kvalifikačnom zápase MS 2006 proti Estónsku (8. októbra) nechá

oddychovať nedoliečeného kapitána Miroslava Karhana. Stredopoliar WfL Wolfsburg, ktorý má zdravotné problémy so slabinami, bude podľa lekára národného tímu Vladimíra Penera určite pripravený na kvalifikačný zápas s Ruskom (12. októbra), avšak o jeho štarte proti Estónsku sa rozhodne krátko pred stretnutím.

"Miro je momentálne v pohode, pokračujeme v začatom liečebnom procese, s výsledkami ktorého som zatiaľ veľmi spokojný. Ale nesmierne dôležitá fáza nastane, keď Miro tú nohu zaťaží v tréningovom procese, s ktorým začne od štvrtka. Napriek tomu som už teraz spokojný s dosiahnutým efektom liečby," diplomaticky odpovedal lekár národného tímu Pener. Postupne sa Karhan od pondelka podrobil v Bratislave infúznej liečbe, medikamentóznej liečbe, rehabilitácii s elektroliečbou, vyskúšal si mobilizačné techniky a cvičenia, pričom od dnes má naplánovanú postupnú záťaž zranených slabín. "V pokoji s tým nemám problém. Dôležité bude, ako sa budem cítiť, keď začnem behať a narábať s loptou," uviedol Karhan, ktorý patrí k oporám slovenského tímu v posledných rokoch. "S takýmto niečím som sa ešte nestretol, takže nedovolil som si robiť prognózu, či budem hrať, alebo nie. Uvidím, ako to dopadne aj po rozhovore s trénerom Galisom, ktorý mi naznačil, že zápas s Estónskom nie je ten najdôležitejší. On by viac-menej chcel, aby som bol hlavne na Rusko fit. Ja budem robiť všetko preto, aby som bol aspoň na tých Rusov v poriadku," dodal 29-ročný odchovanec trnavského futbalu, ktorý má na svojom konte 75 štartov a 9 gólov v drese slovenského A-tímu. "Na sto percent nebudú v kvalifikačnom dvojzápase hrať Mintál, Greško ani Jakubko. Čo sa týka Karhana, vyzerá to tak, že v tom druhom zápase proti Rusku by nám mohol pomôcť," reagoval Galis po včerajšom zraze reprezentantov v Holiday Inn.

Trénerovi Galisovi pred rozhodujúcou fázou kvalifikácie robia najväčšie vrásky okrem Karhana aj zranenia niektorých kľúčových hráčov. Ofenzívny "fantóm" Mintál z 1. FC Norimberg má zlomenú nohu, Greško z Blackburnu Rovers sa chystá na operáciu kolena a na operáciu pôjde aj Jakubko z Dukly Banská Bystrica.

Komentovať bude Karol Polák!

Bratislava (SITA) - Záverečný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v kvalifikácii o postup na MS 2006 v stredu 12. októbra proti Rusku (o 20.30 h SELČ) bude v Televízii Markíza komentovať Karol Polák. Informovalo o tom stredajšie vydanie denníka Nový čas.

"V kútiku duše som očakával už dlhší čas, že taká ponuka musí od niektorej z televízií prísť," citoval spomenutý denník Karola Poláka. S požiadavkou o komentovanie atraktívneho duelu ho oslovil Stanislav Pavlík, ktorý bol kedysi kolegom Karola Poláka v Slovenskej televízii (STV).

Súvisiace články