Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Galimbertimu dokázali 401 stávok, z nich 14 na vlastné zápasy

SITA|Publikované 20. feb 2008 o 13:30

NEW YORK 20. februára (SITA) - Taliansky tenista Giorgio Galimberti, ktorého Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potrestala zákazom štartu na 100 dní a pokutou 35 000 USD za tipovanie, uzavrel od ...

NEW YORK 20. februára (SITA) - Taliansky tenista Giorgio Galimberti, ktorého Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potrestala zákazom štartu na 100 dní a pokutou 35 000 USD za tipovanie, uzavrel od júna 2003 do januára 2006 spolu 401 stávok na 1796 rôznych zápasov, pričom v 14 prípadoch umiestnil na tiket aj vlastné stretnutie - 13-krát veril svojmu úspechu a raz investoval do súpera, zhodne v kombináciách či tzv. priamych "tutovkových" akumulátoroch s inými tipmi, pričom spomenutú svoju prehru podal "naostro" za 5 eur spolu s ďalšími ôsmimi duelmi. Galimberti pritom v prípade stávky so zahrnutím svojej prehry zahral aj dve kombinácie s tipom na vlastný úspech a napokon prehral všetky tri stávky týkajúceho sa tohto duelu, pri ktorom akoby sa sám nevedel rozhodnúť. Konkrétne čísla priniesla internetová stránka ESPN.

V utorňajšom rozhovore pre spomenutú televíznu stanicu Galimberti, ktorý vraj teraz vážne uvažuje o ukončení kariéry nielen pod vplyvom problémov s ramenom, vyhlásil: "Nikdy som netipoval vlastnú prehru. Neznamená to, že som nikdy netipoval ani moje víťazstvo." Tridsaťjedenročný rodák z Milána, ktorý bol najvyššie na 115. mieste vo svetovom rebríčku, neskôr vyhýbavo skonštatoval: "ATP má právo hovoriť čokoľvek. Nemám pocit, že by som o tej veci povedal čosi záväzné. Nič som nepotvrdil. Myslím si, že ide o súčasť môjho súkromia, ktoré podľa mňa bolo porušené. Dosť ma to znechutilo."

ATP v nedávnej minulosti za prehrešok tohto typu suspendovala a finančne zaťažila troch talianskych tenistov - Alessia Di Maura (9 mesiacov, 60 000 USD), Potita Staraceho (6 týždňov, 30 000 USD) a Danieleho Braccialiho (3 mesiace, 20 000 USD). "Používajú naše prípady na to, aby si ľudia mysleli, že funkcionári robia niečo proti korupcii. My sme sa však v tomto zmysle ničím neprehrešili. Vôbec sa to nedá porovnávať," vyhlásil Galimberti, teraz až 1009. v renkingu. Trest označil za svoje víťazstvo, pretože ATP mu pôvodne hrozila vylúčením z diania na 18 mesiacov a pokutou 75 000 USD. Zároveň avizoval, že s právnikmi zvažuje podnet na civilný súd. Hovorca ATP Kris Dent potvrdil, že vyšetrovanie nepreukázalo ovplyvňovanie výsledkov zápasov či poskytovanie informácií iným osobám.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.