Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Galavečer kickboxu na jednotku

Sportnet|Publikované 20. okt 2008 o 22:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skKošické Jumbo centrum v nedeľu večer praskalo vo švíkoch. Vypredaná estrádna hala si nenechala ujsť kickboxerské

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Košické Jumbo centrum v nedeľu večer praskalo vo švíkoch. Vypredaná estrádna hala si nenechala ujsť kickboxerské zápolenia v atraktívnej disciplíne K-1. Päťstovka fanúšikov bojového umenia videla zaujímavé boje v rámci osláv 10. výročia založenia najúspešnejšieho kickboxerského klubu na Slovensku - Guard Steel Transu Košice. A veru bolo sa na čo dívať. Galavečer kickboxu sa naozaj vydaril.

KOŠICE. Služobne najstarším kickbixerom Guard Steel Transu je v súčasnosti dlhoročný slovenský reprezentant Viktor Žuffa.

Ikona či maskot?

Klub založili v októbri 1998 a Viktor doň prišiel o polroka neskôr v marci. Je teda ikonou klubu, hoci on sám má na to iný názor. "Skôr maskotom," pousmial sa a pokračoval: "Pokiaľ ma to ešte bude baviť, budem vyhrávať, zdravie mi to dovolí a budem mať čas, tak by som ešte chcel súťažiť. Zatiaľ to vyzerá tak, že času mám dosť, zdravie slúži a vyhrávam," podotkol 29-ročný borec, ktorý je dvojnásobným majstrom Európy a štvornásobným bronzovým medailistom z majstrovstiev sveta. V nedeľu sa fanúšikom predstavil vo vloženom exihibičnom zápase s Barákom, ktorému nakoniec podľahol. "Bol to jeden z tých ťažších zápasov. Svoje však zohralo i to, že posledné dva dni som preležal doma v horúčkach. Trochu mi ubudlo z energie. Myslím si však, že akcia sa vydarila a počkám si na oslavu ďalšej," podotkol Viktor Žuffa.

Česi chodia radi

Veľký aplauz si vyslúžil Ľuboš "Pitbull" Šuda. Interkontinentálny šampión v boxe, trojnásobný profesionálny majster sveta v kickboxe, spolukomentátor priamych prenosov z bojových umení na Eurosporte priniesol so sebou do Košíc dvoch zverencov z klubu Schejbal gym Lovosice. "Akcia bola veľmi dobrá a pekná. Možno je na škodu veci, že sa dvaja domáci borci stretli v záverečnom zápase Galavečera. Zo začiatku to boli len oťukávačky, no v poslednom treťom kole naplno rozbalili údery a bolo sa na čo pozerať. Ukázali poriadny boj." Českí kickboxeri chodia do Košíc veľmi radi. Páči sa im tunajšia atmosféra a medzi oboma klubmi je i akási družba, takže dvakrát prehovárať nebolo potrebné. "To určite nie. Radi sa sem ešte vrátime. Verím, že nás chlapci ešte pozvú," dodal Ľuboš Šuda, ktorého zverenec Karel Růžička vyhral svoju kategóriu, no druhý borec Jiří "Řezník" Bursa, nazývaný tiež lovosické kladivo, prekvapujúco prehral vo svojom úvodnom zápase. "Mrzí ma to. Prvé a tretie kolo boli vyrovnané, v druhom vyhral Bursa, ale je to len môj neobjektívny, zaujatý názor spod ringu."

Olejárová: Onuščák bol vždy detailista

Hra svetiel, hudobný podmaz a výborné zápasy dotvárali skvelú scenériu Galavečera kickboxu. Program mal spád a aj desaťminútová prestávka, počas ktorej ocenili sponzorov a najlepších borcov v desaťročnej histórii klubu, vhodne zapadla do scenára.

Z deviatich zápasov organizátori vyárendovali jeden pre nežné pohlavie. Hoci pri pohľade na neľútostný boj medzi Bratislavčankou Máriou Bartlovou a domácou Janou Olejárovou je slovíčko nežné až priveľmi lichotivé. Obe išli od prvej do poslednej sekundy naplno, za čo si vyslúžili ovácie na otvorenej scéne. "Od plnokontaktných disciplín sa to aj očakáva. Súperka nasadila zo začiatku vysoké tempo, čo mi po vytrvalostnej stránke vyhovovalo, pretože pred dvoma týždňami som si zabehla polmaratón v rámci MMM. Musím sa však priznať, že mi začali laktátovať nohy. Bartlová bola dynamická, bojovná a čo ma prekvapilo, bol fakt, že zniesla veľa úderov do hlavy - to ma zarazilo asi úplne najviac. Z mojich posledných zápasov to bola jedna z najlepších súperiek," podotkla Jana Olejárová, pre ktorú bolo problémom nájsť súperku. Pri vyslovení jej mena totiž na Slovensku viacerí cúvnu. Pôvodne boli v hre dve majsterky sveta z Česka, no obe sa zranili. "Vzhľadom na to, že to bola jedna z prvých Gala v rámci kickboxu v Košiciach, bola organizačne zvládnutá veľmi dobre. Peťo Onuščák bol vždy detailista a na takéto veci si potrpel, takže ma to až tak neprekvapuje. Čo sa týka zápasov, neboli žiadne prestoje, plynuli za sebou, podujatie malo spád a mne sa veľmi páčilo," pochvaľovali si akciu majsterka sveta, dvojnásobná vicemajsterka sveta, dvojnásobná bronzová medailistka z MS a dvojnásobná majsterka Európy.

Aj raz ročne

V plnej permanencii bol aj tréner Guardu Steel Trans Miroslav Petrů, ktorý koučoval svojich zverencov v ringu. "Okrem toho som zabezpečoval aj organizovanie, takže som toho mal dosť na starosti. Zvládli sme to a som presvedčený, že na budúce to bude ešte lepšie. Som rád, že sa ľuďom páčil tento Galavečer. Snažili sme sa ho zorganizovať tak, aby ich zaujal a mal určitú úroveň. Verím, že sa nám to podarilo. Ľudia odchádzali spokojní a nebol by som proti, keby sme niečo podobné organizovali i častejšie. Napríklad aj raz ročne. Záujem divákov bol veľký. Predsa len v Košiciach nie je veľa podobných akcií. Naopak, prekvapilo ma, že ľudia si kupovali lístky až na záver za 250 Sk, pritom na internete ich mali po 200 korún," konštatoval M. Petrů, ktorý spolu s predsedom klubu Petrom Onuščákom organizačne zastrešoval celé podujatie.

* * *

Výsledky Galavečera kickboxu

n Pyramída do 75 kg podľa pravidiel K-1:

Peter BEZUŠKA (Prievidza) - Karel RŮŽIČKA (Lovosice - ČR) 0:3

Peter LAMPÉR (B. Bystrica) - Miroslav GOČÍK (Guard Steel Trans Košice) 3:0

Finále: Karel RŮŽIČKA (Lovosice - ČR) - Peter LAMPÉR (B. Bystrica) 2:1

n Pyramída nad 91 kg podľa pravidiel K-1:

Jiří "ŘEZNÍK" BURSA (Lovosice - ČR) - Lukáš HORÁK (Guard Steel Trans Košice) 0:3

Tomáš KLIMÁČEK (Nové Mesto n. Váhom) - Július CSORBA (Guard Steel Trans Košice) 0:3

Finále: Lukáš HORÁK (Guard Steel Trans Košice) - Július CSORBA (Guard Steel Trans Košice) 3:0

n Vložené exhibičné zápasy

Semi contact do 84kg: Jevgen ALOCHIN (Sineva - Ukr.) - Rastislav BABINČÁK (Guard Steel Trans Košice) 17:10

Full contact do 57kg: Filip BARÁK (Magic L. Mikuláš) - Viktor ŽUFFA (Guard Steel Trans Košice) 2:1

Low kick do 62kg: Mária BARTLOVÁ (Dragon gym Bratislava) - Jana OLEJÁROVÁ (Guard Steel Trans Košice) 0:3

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.