Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Galavečer bojových umení v Poprade sa blíži

Vyvrcholenie večera. Bude ním súboj Idrányiho s Kohoutom. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 26. sep 2016 o 15:05

V Aréne Poprad sa uskutoční turnaj Simply the best 12.

POPRAD. Už túto sobotu sa v Aréne Poprad uskutoční 12. pokračovanie turnaja, ktorý sa rýchlo zaradil medzi významné udalosti slovenskej bojovej scény.

Turnaj Simply the best 12 ponúkne celkovo 11 zápasov, z ktorých sa v troch bude bojovať o tituly organizácie WKN, ktorá patrí k najväčším vo svete turnajov podľa pravidiel K1.

Promotér turnaja Petr Lamač pripravil program turnaja zo zápasov K1 a MMA.

Hlavným zápasom večera bude súboj o titul európskeho šampióna WKN v K1 vo váhovej kategórii do 79,4 kg, v ktorom si to rozdajú 13-násobný majster Slovenska, európsky aj svetový šampión VKN Vladimír Idrányi a mladý český borec Matouš Kohout.

„Každý rok sa snažíme túto akciu vylepšovať. Bez našich partnerov a Petra Lamača by to určite nešlo. Diváci sa majú na čo tešiť, uvidia veľa kvalitných súbojov. Dúfam, že zaplnia popradskú Arénu,“ uviedol promotér a tréner popradských borcov Lukáš Body.

Galavečer bojových umení v Poprade : fotogaléria

26.9.2016

Hadzima očakáva podporu domáceho publika

Zápas o titul International Champion WKN v disciplíne MMA zaobstarajú slovenský rodák s albánskymi koreňmi Emin Sefa a Portugalčan Victor Pinto. Nemenej pútavý bude súboj o titul International Champion WKN v disciplíne K1 medzi domácim Samuelom Hadzimom a Belgičanom Xavierom Lejourom.

„Pokúsim sa presadiť svojim útočným štýlom. Belgičan dosť často používa nohy, na to si budem musieť dať pozor. Verím, že mi pomôže aj fantastické domáce publikum,“ povedal domáci borec Samo „Had“ Hadzima.

Na charitu pôjde minimálne tritisíc eur

Promotéri podujatia spoločne s mestom Poprad nezabudli ani na charitatívnu akciu. Tou je podpora Združenia Nádej na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Poprade. V priebehu galavečera sa bude vyberať dobrovoľný príspevok.

„Spoločne sme sa rozhodli, že podporíme ľudí s mentálnym postihnutím v Poprade, ktorí to veľmi potrebujú. Cez našich partnerov sme im zohnali vecné ceny a už teraz máme vyzbieraných tritisíc eur. Verím tomu, že to bude aspoň päťtisíc. Slúži to dobrej veci a určite im to pomôže,“ skonštatoval český promotér Petr Lamač.

Vyvrcholenie večera

Bude ním súboj Idrányiho s Kohoutom.

Tvrdí chlapi s dobrým srdcom

Nezabúdajú ani na charitatívnu akciu.

FOTO: RISO

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.