Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Gajdošovej premiérové víťazstvo, čaká ju Schnyderová

Sportnet|30. máj 2006 o 00:00

"Vedela som, že som lepšia ako francúzska súperka Stephanie Cohenová-Alorová. Začala som dobre, ale za stavu 4:1 v druhom sete som znervóznela. Víťazstvo už bolo blízko. To viete, Grand Slam nie je obyčajný turnaj. Uf, ešteže som ten zápas úspešne ukonči

Jarmila Gajdošová (na snímke) zdolala v 1. kole turnaja Roland Garros domácu Francúzku Stephanie Cohenovú-Alorovú 6:2, 5:7, 6:3.

FOTO SME - ONDREJ GAJDOŠ

la. Prvá grandslamová výhra sa cení," vravela o svojej včerajšom zápase 1. kola turnaja Roland Garros slovenská hráčka Jarmila Gajdošová.

Naša ženská tenisová trojka mala včera o 9.15 naplánovaný tréning, ale pre dážď ho musela zrušiť. Za ten čas stačila zariadiť akreditáciu pre svojho brata no a keď dážď ustal, po rozcvičke ju už čakala domáca tenistka na kurte číslo 1. Devätnásťročná Gajdošová (100. vo svetovom rebríčku) nastúpila proti o štyri roky staršej súperke (159.) prvý raz v kariére, zdolala ju 6:2, 5:7, 6:3.

"Tréner Simon Walsh mi radil, aby som jej hrala viac do forhendu, mala som sa tlačiť cez jej slabší druhý servis, hrať trpezlivo, snažiť sa ju rozbehať," povedala o taktických zámeroch Jarmila. "Zhruba do polovice zápasu som všetky pokyny dodržiavala, cítila som sa na kurte výborne - za tú časť si dávam v stupnici do desať osmičku. Potom som však hrala nervóznejšie, robila som chyby. Francúzka sa uchytila, pomohlo jej aj publikum - to by už moja známka klesla na päťku, neskôr možno poskočila na šesťapolku. Takto sa my s austrálskym trénerom známkujeme."

Gajdošová mala grandslamovú premiéru tohto roku na Australian Open v Melbourne, do hlavnej súťaže sa dostala z kvalifikácie, ale v 1. kole prehrala s Nemkou Mullerovou. Teraz urobila vo svojej kariére ďalší krok dopredu. Našu tenistku povzbudzovalo v hľadisku zopár fanúšikov z jej fanklubu, no v časoch núdze vyhľadávala očami podporu najmä u trénera a brata. "Stačilo, že mi prikývli a hneď som cítila väčšiu silu," povedala o najťažších chvíľach v treťom sete, keď sa zápas mohol obrátiť.

V 2. kole čaká na Bratislavčanku turnajová sedmička Paty Schnyderová zo Švajčiarska. "Ľaváčka, má výborné ruky, hrá rozumne. Mám pred ňou rešpekt, ale o nič väčší ako pred každou inou hráčkou. Pondelňajšie víťazstvo mi dodalo sebavedomie, pokúsim sa o víťazstvo," doplnila Gajdošová. Teraz má dva dni voľna, chce si urobiť výlet do mesta.

Súvisiace články