Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Gajdošová premárnila šancu na prvé grandslamové víťazstvo

Sportnet|17. jan 2006 o 00:00

Súčasná 131. hráčka WTA Jarmila Gajdošová, ktorá po Australian Open v rebríčku ešte postúpi, je slovenskou tenisovou štvorkou a popri známom odmietavom postoji Hantuchovej k fedcupovej účasti vlastne trojkou. Priam sa pýta do reprezentácie, no vlani ...

Jarmila Gajdošová. FOTO - TASR/EPA

Súčasná 131. hráčka WTA Jarmila Gajdošová, ktorá po Australian Open v rebríčku ešte postúpi, je slovenskou tenisovou štvorkou a popri známom odmietavom postoji Hantuchovej k fedcupovej účasti vlastne trojkou. Priam sa pýta do reprezentácie, no vlani v Thajsku nenastúpila.

,,Zavolali mi vari dva dni pred odletom, keď som už mala vážny program. Veľmi rada by som hrala, no nevedela som o ničom a nečakala žiadny telefonát. Ani na tento rok zatiaľ nemám žiadne návrhy, ale som pripravená štartovať. Žiaľ, na Slovensku často nebývam, vlani som videla mamu vari len deň. Azda sa kapitán Mojmír Mihal so mnou spojí," povedala nám Bratislavčanka, ktorá je stále registrovaná v Slovane, no ani za klub vlani nehrala.

Včera premárnila nádejný žreb (111. Müllerová) a príležitosť na prvé grandslamové víťazstvo v živote: ,,Neúspech ma mrzí, mohla som hrať na veľkom dvorci s Petrovovou a odchádzala by som úplne spokojná. Teší ma, že sa mi konečne vydarila grandslamová kvalifikácia, dobre som hrala už aj v Queenslande, no mohla som ísť ešte o kolo ďalej. Mala som byť trpezlivejšia, ale keď tie Nemkine pomalé podania tak lákali k delovkám. Doteraz padali dovnútra, v Brisbane som takto riskantne otočila zápas zo siedmich mečbalov, takmer som zdolala Šafářovú, a aj tu v kvalifikácii som bodovala rýchlymi zásahmi."

"Som sklamaná, prišlo sa na mňa pozrieť vyše 20 priaznivcov, kopa priateľov, celá rodina trénera Simona Walsha zo Sydney, aj kondičný tréner David Bailey, s ktorými som sa v Sydney osem týždňov pripravovala, no žiaľ, stalo sa. Verím, že v Paríži sa už dostanem priamo do hlavnej súťaže, rada by som skončila sezónu na 50. - 75. mieste. Teraz sa vrátim na dva týždne do Sydney, potrénujem a pôjdem na americkú sériu turnajov."

Súvisiace články