Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Gajdošová po zápase: Arigató

Sportnet|Publikované 30. jún 2007 o 00:00

V 2. kole wimbledonskej štvorhry žien bude slovenský súboj.

Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová si po vyradení v dvojhre v 2. kole so Srbkou Jankovičovou predĺžila pobyt vo Wimbledone účinkovaním vo štvorhre. S Japonkou Akiko Morigamiovou sa včera prebojovali do druhej rundy.

"S Akiko je radosť hrať. Výborne sa dopĺňame," tešila sa po zápase 20-ročná Slovenka, ktorá hrá na pravej strane a jej partnerka na bekhende. "Ona má výborné reakcie na sieti, ja ju podporujem zozadu. Dnes mi vychádzal aj servis. Tráva nám obidvom sedí."

O sedem rokov staršia Japonka si s Gajdošovou prvý raz zahrala štvorhru vlani v Prostějove. Išlo im to, a tak sa dohodli, že na turnajoch, kde budú spolu v dvojhre si zahrajú aj debla. Vlani sa vo Wimbledone dostali do 3. kola, rovnaký výsledok zopakovali aj pred mesiacom na antukovom Roland Garros.

"Jarka je priateľská dievčina, rozumieme si aj mimo kurtu," povedala usmievavá rodáčka z Osaky.

Obidve víťazky po zápase priznali, že cítili hlasnú podporu svojich fanúšikov v hľadisku. Bezpečnostnej službe, ktorá ich mala odviesť hustým zástupom divákov do šatne, sa poďakovali a radšej sa fotili s japonskými aj slovenskými priaznivcami, rozdávali autogramy. "Už teraz sa teším na zápas druhého kola proti slovensko-americkej dvojici Husárová a Shaughnessyová. S Janettou sme kamarátky, ale na turnaji som proti nej ešte nehrala. Len neviem, kedy nám počasie dovolí nastúpiť na kurty. Na sobotu predpovedali meteorológovia hustý lejak," s obavami hľadela na čiernu oblohu slovenská tenistka. Aj ich včerajší súboj po prvom sete prerušila na hodinu dažďová prehánka.

"Arigató," poďakovala sa po zápase Gajdošová partnerke v japončine. So šnúrou tretích kôl na grandslamových turnajoch by chceli pokračovať aj vo Wimbledone.

Súvisiace články