Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gajdičiar nemal svoj deň

Sportnet|Publikované 15. mar 2006 o 23:00

Telesne postihnutý bežec Vladimír Gajdičiar (na snímke) uzatváral na turínskej paralympiáde vo včerajšom behu na 10 km prvú polovicu výsledkovej listiny. V konkurencii 28 súťažiacich v kategórii sediacich skončil štrnásty, so stratou takmer dvoch minút .

FOTO - spv.sk

Telesne postihnutý bežec Vladimír Gajdičiar (na snímke) uzatváral na turínskej paralympiáde vo včerajšom behu na 10 km prvú polovicu výsledkovej listiny. V konkurencii 28 súťažiacich v kategórii sediacich skončil štrnásty, so stratou takmer dvoch minút na zlatého Rusa Kryjanovského. Sánky s lyžami, na ktorých sa hýbe pomocou palíc, sunul do priestoru mixzóny unavene a sklamane. "Nemal som svoj deň. Chcel som byť do desiateho miesta, ale v treťom kole mi došli sily. Už som nevládal zrýchliť," vravel 38-ročný bežec z Turzovky.

Hoci Gajdičiar už má zo Salt Lake City striebro z behu na 5 km, tentoraz visela medaila privysoko. "V Amerike to bola ešte zvlášť kategória. Tu jazdíme všetci spolu a na 'bratov' z východného bloku nestačíme. Tí sú výborne pripravení. Veď v prvej štvorke boli traja Rusi a jeden Ukrajinec. To sú profesionálni športovci, ktorí sa pripravujú celý rok. Majú dôchodok, plat, všetko tip-top. Len musia byť dobrí. Ja mám stopercentné podmienky zabezpečené len posledný rok pred paralympiádou," vysvetľoval.

Jeho život sa zmenil pri železničnom nešťastí v roku 1992. Vyskakoval z rušňa, ktorý ho zachytil a pripravil o obe nohy. "Mám aj protézu, ale keďže mám problémy s pahýlom, lekár mi ju zakázal používať. Od jesene som ju nevyužil," otvorene vysvetľoval otec dvoch detí po svojom treťom turínskom vystúpení.

Nezlomný bojovník uzavrie svoje druhé paralympijské hry v sobotu v pretekoch na 15 km. Ako inak, pôjde naplno. "O výsledku rozhodne servis a psychická pohoda. Tých Rusov a Ukrajincov však budem naháňať len veľmi ťažko. Hoci ako tvrdím, každý je zdolateľný," uzavrel Gajdičiar, ktorého turínskym maximom je zatiaľ 5. miesto z rýchlostného biatlonu na 7,5 km. (rh)

Slováci na paralympiáde

Beh na 10 km - zrakovo postihnutí: 7. Marián Baláž (navádzač Michal Jurčo) 29:07,2 (strata na víťaza +2:57,7)

Beh na 10 km - sediaci: 14. Vladimír Gajdičiar 28:36,2 (+ 1:52,6)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.