Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Gacík: Facka prišla v pravý čas

Sportnet|Publikované 26. okt 2006 o 22:00

Košice - Famózna víťazná séria basketbalistov Slávie TU Košice sa skončila. Po siedmich výhrach v 8. kole podľahli technici Komárnu na jeho pôde

72:74. Porážka raz prísť musela, ale možno málokto čakal, že k nej dôjde práve na juhu Slovenska. Komárno bolo totiž v opačnej pozícii a do zápasu s Košicami nevyhralo ani raz, čo logicky znamenalo posledné miesto v tabuľke. Prvý teda prehral s posledným, a tak sa dá hovoriť o určitom prekvapení.

"Nedá sa tak povedať, lebo extraliga je vyrovnaná a Komárno nemá až taký zlý káder. Nám sa na jeho palubovke nehrá príliš dobre, lebo je to najvzdialenejšie mesto a treba tam cestovať najdlhšie. Hráči podľa toho aj pôsobili. Žiaľ, musím konštatovať, že sa nenašiel ani jeden, ktorý by prebudil družstvo. Ani opory tentoraz neboli oporami. Aj keď nakoniec sme zápas mohli so šťastím vyhrať, asi sme si to nezaslúžili. Facka prišla v pravý čas a dúfam, že nás preberie, pretože sme sa už možno vznášali v iných sférach, do ktorých ešte nepatríme," vyjadril sa tréner Slávie TU Juraj Gacík. Bol to teda najslabší výkon v tejto sezóne? "Jednoznačne," pritakal bez váhania kormidelník technikov. Potvrdili sa aj slová kapitána mužstva Štefana Sviteka, ktorý už pred zápasom upozorňoval, že Komárno nemá taký slabý káder ako ukazuje tabuľka. "Určite, že je to pravda. Liga je taká vyrovnaná, že naozaj každý môže poraziť každého. Pri náročnosti súťaže určite prídu aj nejaké prekvapenia. Zopár ich už aj bolo, jedno sa teraz zrodilo na náš účet. Netreba však z toho robiť tragédiu, liga je dlhá. Treba sa z toho poučiť a pripraviť sa na najbližší domáci zápas s Levicami."

Košičania pritom aj napriek slabšiemu dňu mohli z Komárna priviezť dva body. V závere sa dotiahli na 72:70 a hádzali dve šestky, no Probalovi ani jedna z nich nepadla. Následne síce technici vyrovnali na 72:72, no opäť inkasovali na 74:72. V záverečnej akcii ešte skúšali vykúzliť trojku, ale zvrat sa už nepodaril. "Bojovičovi trojka nepadla, hoci predtým dal tri koše za sebou. Stavili sme teda v poslednej akcii naňho, ale nemali sme povestné šťastie."*

Zajtra o 18. hodine nastúpi Slávia TU doma proti Leviciam, ktoré sú v tabuľke len o chpl lepšie než Komárno, keď im patrí predposledná priečka. Po zaváhaní v Komárne sa však už žtlto-modrí zrejme presvedčili, že na tabuľku sa dívať netreba. "Ja si myslím, že nie, lebo každé stretnutie je o tom, kto je na ihrisku koncentrovanejší. My chceme dokázať, že na čele tabuľky sme právom. V domácom prostredí by sme body nemali púšťať a určite nie s družstvami z dolnej polovice tabuľky. Aj keby nám súhra viazla, musíme víťazstvo vydrieť. Potom príde konečne týždenná pauza, kde bude čas na regeneráciu, pretože program bol tento mesiac fakt nahustený." Tréner Košičanov teda verí, že opory opäť budú opoorami a ich zlyhanie bolo len chvíľkové. "V Komárne nezapol naozaj ani jeden hráč, len chvíľkami na konci Bojhovič a Nuber, ktorý nastúpil po chorobe. Ostatní nepredviedli, čo je v nich. Asi sa prejavila aj tá dlhá cesta, lebo nikto sa nevypol k dobrému výkonu a pohyb bol malátnejší," dodal J. Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.