Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenskí rýchlostní kanoisti získali v nedeľu na ME do 23 rokov tri strieborné medaily

Gabriela Ladičová. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 14. júl 2019 o 08:09

Slovensko má v Račiciach na konte už päť cenných kovov.

RAČICE. Slovenská reprezentantka Gabriela Ladičová získala v nedeľu dve strieborné medaily v C1 v kategórii do 23 rokov na majstrovstvách Európy juniorov v rýchlostnej kanoistike v Račiciach.

Na 500 m trati Slovenku predstihla iba Ukrajinka Anastasia Četveriková, bronz získala Gruzínka Mariami Kerdikašviliová.

Na 200 m zaostala za víťaznou Poľkou Dorotou Borowskou o sedem desatín sekundy, tretia bola Maďarka Bianka Nagyová.

Striebro si vybojovalo aj kvarteto Samuel Baláž, Matúš Jedinák, Csaba Zalka a Adam Botek v disciplíne K4 na 500 m v kategórii do 23 rokov. Za víťaznou posádkou z Bieloruska zaostali Slováci iba o 52 tisícin sekundy, bronz brali Rusi.

V A-finále C4 juniorov na polkilometri slovenských reprezentantov v zložení Peter Lenart, Peter Stolárik, Peter Kizek a Andrej Mazaník diskvalifikovali.

Na rovnakej trati v A-finále v kategórii juniorov finišovala Slovenka Lucia Valová na ôsmom mieste.

Slovenská výprava má v Račiciach už päť cenných kovov. V sobotu v prvý finálový deň najprv Mariana Petrušová získala na kilometri titul majsterky Európy v K1 do 23 rokov. Potom sa tiež na kilometri dvojica Samuel Baláž a Adam Botek stala vicemajstrami Európy v K2 do 23 rokov.

Petrušová v nedeľu skončila v A-finále K1 na polkilometri do 23 rokov na siedmom mieste, juniorský štvorkajak na tejto trati v zložení Samuel Podhradský, Zsolt Libai, Martin Hvojník a Richard Németh zvíťazil v B-finále.

Junior Michal Pospíšil obsadil v B-finále K1 na 500 m siedme miesto a juniorka Dagmar Čulenová v B-finále K1 šieste miesto.

Dagmar Čulenová a Romana Jakubisová obsadili v A-finále K2 na 500 metrov junioriek 8. pozíciu.

Nedeľňajšie výsledky:

K1 500 m - ženy do 23 rokov: 1. Irina Savčuková (Biel.) 1:51.699,... 7. Mariana Petrušová (SR) +3,756

K2 500 m - juniorky: 1. Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová (ČR) 1:49,598,.. 8. Dagmar Čulenová, Romana Jakubisová (SR) +5,044

K4 500 m - muži do 23 rokov: 1. Bielorusko (Alexej Misiučenko, Jurij Tkačov, Stanislav Daineko, Vladislav Litvinov) 1:21,691, 2. Slovensko (Samuel Baláž, Matúš Jedinák, Csaba Zalka, Adam Botek) +0,052

C1 500 m - juniorky: 1. Daria Gladkovová (Rus.) 2:13,410, ... 8. Lucia Valová (SR) +6,894

C1 500 m - ženy do 23 rokov: 1. Anastasia Četverikovová (Ukr.) 2:06,209, 2. Gabriela Ladičová (SR) +3,797

C4 500 m - juniori: 1. Rusko (Zachar Petrov, Ivan Makov, Matvei Žukov, Kiril Romanov) 1:39,114,... Slovensko (Peter Lérant, Peter Kizek, Peter Stolárik, Andrej Mazánik) - diskvalifikácia

C1 200 m - juniorky: 1. Alexandra Kalaurová (Biel.) 49,976,... 5. Lucia Valová (SR) +2,352

C1 200 m - ženy do 23 rokov: 1. Dorota Borowská (Poľ.) 48,520, 2. Gabriela Ladičová (SR) +0,700

C1 200 m - muži do 23 rokov: 1. Badri Kavelašvili (Gruz.) 36,702,... 6. Csaba Zalka (SR) +0,743